TU Delft beëindigt veiligheidsafspraak met politie
De TU Delft heeft de werkafspraak met de politie over veiligheid op de campus beëindigd na aanhoudende kritiek op het delen van persoonsgegevens van demonstranten. De universiteit en de politie besloten gezamenlijk de samenwerking in de bestaande vorm stop te zetten nadat bekend werd dat in 2024 persoonsgegevens van vier studenten en een medewerker met de politie waren gedeeld voorafgaand aan een protestactie.
De kwestie ontstond rond een aangekondigde bezettingsactie van klimaatbeweging End Fossil op de campus van de technische universiteit. De actiegroep had de universiteit vooraf geïnformeerd over de demonstratie. Nog voordat de actie plaatsvond, verstrekte de TU Delft de namen van vijf betrokkenen aan de politie. Onder hen bevond zich ook een medewerker van de universiteit.
Het besluit leidde tot stevige kritiek vanuit de universitaire gemeenschap en privacyvoorvechters. Centrale vraag daarbij was of het delen van persoonsgegevens in overeenstemming was met de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). De bestuurlijke leiding van de TU Delft erkende eerder al in interne communicatie dat de werkafspraak met de politie “niet naar behoren” was uitgevoerd.
Wettelijke grondslag
Volgens de universiteit zal informatie-uitwisseling met de politie voortaan uitsluitend plaatsvinden wanneer daarvoor een duidelijke wettelijke grondslag bestaat.
Verder lezen bij de bron- Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen - 19 oktober 2026
- Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels - 16 oktober 2026
- Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig - 16 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen |