Skip to main content

100ste gemeente aan IPv6

Eind 2018 is de gemeente Culemborg de 100ste gemeente geworden die bereikbaar is via IPv6. Via deze pagina van SIDN vind je informatie over wat IPv6 precies is en kun je bekijken hoe ver je eigen gemeente is met de implementatie.

Lage adoptie

IPv6 staat al bijna tien jaar op de ‘pas toe of leg uit’-lijst (ptolu) van het Forum Standaardisatie. Dat betekent dat de ondersteuning van IPv6 in de requirements moet worden opgenomen bij aanbestedingen boven de 50.000 euro, tenzij er goede argumenten zijn om dat niet te doen.

Desondanks heeft dus minder dan een derde van de Nederlandse gemeenten zijn publieke servers van IPv6 voorzien. Uit de onlangs gepubliceerde IPv6-inventarisatiebleek dat 25% van de gemeentelijke websites via IPv6 bereikbaar was, en dat dit voor de mail-ingang (MX gateway) zelfs maar voor 9% het geval was.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen
Bezuiniging op AP verzwakt pri­va­cy­toe­zicht
Verder lezen
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden
Verder lezen
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google
Verder lezen
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op
Verder lezen
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk
Verder lezen
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien
Verder lezen
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is
Verder lezen