BIO Toegangbeveiliging
Binnen het Thema Toegangbeveiliging van de BIO vind je diverse subdomeinen, waaronder het beleidsdomein, uitvoeringdomein en het controldomein. In dit artikel van NORA wordt je verder ingelicht over deze domeinen en de daarbij behorende principes.
Indelingen binnen BIO Thema Toegangbeveiliging
Alle onderdelen van BIO Thema Toegangbeveiliging zijn ingedeeld volgens de SIVA-methode. Dat betekent dat alle principes en onderliggende normen zijn ingedeeld in één van drie aspecten: Beleid, Uitvoering of Control (B, U of C). Binnen normenkaders die geheel volgens de SIVA-methode zijn opgesteld herken je bovendien een tweede indeling, in de invalshoeken Intentie of Functie of Gedrag of Structuur (I, F, G of S). Deze indeling heeft binnen SIVA tot doel om lacunes te ontdekken in de objectanalyse die leidt tot normen. Voor de Privacy Baseline geldt een uitzondering. Daar heeft IFGS geen rol gespeeld bij de samenstelling van het ‘normenkader’. De IFGS-aanduiding is hier achteraf toegevoegd als indicatie van het handelingsperspectief.
De principes en onderliggende normen van BIO Thema Toegangbeveiliging zijn op basis hiervan in een aantal overzichten gezet:
Verder lezen bij de bron- AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie - 25 september 2026
- Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten - 25 september 2026
- Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto - 24 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen |