Risicoanalyse informatiebeveiliging
Via de website van Ravib kan je een gratis tool gebruiken voor het uitvoeren van een risicoanalyse voor informatiebeveiliging. Je kunt inloggen en de tool volledig gebruiken of een demo uitproberen.
Geldende standaarden
Bij de RAVIB methode wordt gebruik gemaakt van de ISO 27002 standaard. Ook de daarvan afgeleide baselines, zoals NEN 7510, BIO, BIR, BIG en BIWA, zijn daardoor bruikbaar. De Privacy Impact Assessment module is gericht op de AVG. Hierdoor is RAVIB zonder problemen inzetbaar in iedere organisatie.
Eenvoudig in gebruik
Door middel van duidelijke documentatie en een begrijpelijke interface, bent u als informatiebeveiliger in staat om zelfstandig een risicoanalyse uit te voeren. Met behulp van de rapportage die deze tool u biedt, kunt u zelf een plan van aanpak opstellen om de informatiebeveiliging binnen uw organisatie te verbeteren.
Verder lezen bij de bron- De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X - 16 januari 2026
- VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten - 16 januari 2026
- Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO - 15 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X | Verder lezen | |
VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten | Verder lezen | |
Onderzoek: burgers willen gegevens uit sociaal domein in PGO | Verder lezen | |
Overzicht: Deze digitale wetten gaan in 2026 de overheid raken | Verder lezen | |
Medische informatie uit Google AI-samenvattingen: wat zijn de risico’s en hoe gaan we ermee om? | Verder lezen | |
Security in Embedded en (I)IoT-systemen: Van klassieke beveiliging tot het post-kwantumtijdperk | Verder lezen | |
Onderzoek: datavolwassenheid en -infrastructuur zijn cruciaal voor AI-succes | Verder lezen | |
Data beschermen we met firewalls, maar wie beschermt de beheerder? | Verder lezen | |
AI bij de overheid: uitvinden wat al is uitgevonden | Verder lezen | |
Nieuw onderzoek: gemeenten cruciaal voor digitale veiligheid | Verder lezen |