Als jouw overheid of publieke instelling interesse heeft in het online beschikbaar maken van informatie op basis van de Wet openbaarheid en bestuur(Wob) dan kun je meedoen met de open Wob. Je lees meer over wat dit principe precies in houdt in dit artikel van Open Overheid.
Iedereen kan op basis van de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) een informatieverzoek richten aan een bestuursorgaan. De informatie die op basis van deze verzoeken openbaar wordt gemaakt is echter niet altijd online terug te vinden. Terwijl het online publiceren van Wob-documenten bijdraagt aan transparantie en mogelijke herhaalverzoeken kan voorkomen. Er zijn diverse overheden die wel al Wob-documenten publiceren, maar deze documenten zijn niet altijd goed doorzoekbaar.
Uit onderzoek blijkt dat inmiddels 10% van de bestuursorganen Wob-informatie publiceert op haar website. De wijze waarop verschilt per website. Het publiceren van Wob-verzoeken is in het wetsvoorstel Wet open overheid (Woo) één van categorieën van informatie die ieder bestuursorgaan uit eigen beweging openbaar maakt.
Het actiepunt sluit goed aan bij de in herziening zijnde Initiatiefwet open overheid. Deze wet legt een grote focus op het actief openbaar maken van bijvoorbeeld Wob-documenten. Daarnaast heeft de VNG een Gemeentelijke High Value Datalijstopgesteld met waardevolle datasets, zoals Wob-documenten, die elke gemeente beschikbaar zou moeten stellen als open data.
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Zo bereid je je voor op Russische cyberaanval | Verder lezen | |
Privacy gebruikers van sommige zelfhulpapps onder de maat | Verder lezen | |
Ambitieus plan voor Europees patientendossier | Verder lezen | |
DTC waarschuwt ruim 300 keer voor kwetsbare Atlassian Confluence systemen | Verder lezen | |
IT bedrijf niet aansprakelijk voor gevolgen ransomware | Verder lezen | |
Zorgen om privacy werknemers bij wet Werken waar je wilt | Verder lezen | |
Inperking privacy door cyberwet legitiem | Verder lezen | |
Risico op verwarring tijdens cybercrises door wetsvoorstel | Verder lezen | |
Pointer: Tienduizenden routers in Nederland slecht beveiligd | Verder lezen | |
Toezichthouders willen verbeteringen Data Act | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap