Highlights Taskforce Samen Organiseren
De highlights van de vergadering van de Taskforce Samen Organiseren van 7 december 2018 zijn voor je gepubliceerd, zodat je op de hoogte bent van o.a. het samenwerken aan een gezamenlijk standpunt van gemeenten t.b.v. Digitale Identiteit.
In dit bericht leest u de Highlights uit de vergadering op 7 december 2018 van de Taskforce Samen Organiseren, met onder andere: de consultatie over de gezamenlijke informatiearchitectuur Common Ground, wijzigingen vanaf 2020 met het aanleveren van publiekrechtelijke beperkingen aan het kadaster en de standaard Verwerkersovereenkomst voor persoonsgegevens.
Consultatie in januari 2019 over concept uitgangspunten voor gezamenlijke informatie architectuur Common Ground (CG)
Samen met gemeenten en leveranciers heeft de kerngroep CG een beschrijving gemaakt van de concept uitgangspunten voor een gezamenlijke informatie architectuur voor toekomstbestendige dienstverlening van gemeenten aan inwoners en ondernemers. In januari 2019 worden deze uitgangspunten inclusief governance en werkwijze ter consultatie voorgelegd aan het CIO beraad, IMG, en VIAG. De bedoeling is dat het CvD in februari de uitgangspunten kan vaststellen zodat het kan worden behandeld in de ALV van juni 2019. CG is een belangrijke pijler onder de beweging van samen organiseren.
Meer informatie over CG staat op:
- https://werkenaaneenoverheid.pleio.nl/ , en;
- https://commonground.nl/cms/view/54476259/over-ons.
- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |