Resultaten GeVS 2017
De totaalrapportage informatiebeveiliging Gezamenlijke elektronische Voorzieningen Suwi (GeVS) is gepubliceerd en VNG stuurde gemeenten een ledenbrief over het rapport. Te concluderen is dat er vooral op het gebied van actualisatie van het informatiebeveiligingsbeleid nog werk aan de winkel is.
Werk aan de winkel
De rapportage geeft inzicht in de stand van zaken en maakt duidelijk welke stappen gemeenten al hebben gezet om aan de eisen uit het herziene normenkader te voldoen.
De rapportage laat ook zien dat er nog werk aan de winkel is. Vooral de controle van logging en systeemgebruik, de beoordeling van toegangsrechten en het actualiseren van informatiebeveiligingsbeleid vragen aandacht.
De VNG ondersteunt hierbij vanuit de rol van vertegenwoordiger van gemeenten. Vanuit de keten wordt er ook actie ondernomen naar aanleiding van de bevindingen die naar voren zijn gekomen en mogelijke verbeteringen worden in de komende periode door de ketenpartijen nader gezamenlijk uitgewerkt.
Gemeenten primair verantwoordelijk
De primaire verantwoordelijkheid om de noodzakelijke verbeteringen door te voeren ligt bij gemeenten. Uit uw eigen zelfevaluatie/transparantierapportage blijkt of er afwijkingen zijn van de normen en op basis hiervan heeft u stappen kunnen zetten om verbeteringen door te voeren. De verantwoording over 2018 is al aangeleverd door gemeenten.
Onderzoek VNG
Voor de verantwoording over 2019 is de VNG in januari samen met een aantal gemeenten een onderzoek gestart om te achterhalen waar en wanneer afwijkingen zich voordoen en welke passende en effectieve interventies nodig zijn. De bevindingen die hieruit voortkomen delen we met alle gemeenten, zodat iedereen deze informatie kan gebruiken binnen de eigen organisatie. Vervolgens worden de resultaten ook gedeeld met de partners uit de keten, zodat zij ook profijt hebben van deze ervaringen.
Verder lezen bij de bron- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
- AP wederom kritisch over datasurveillancewet - 30 november 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen | |
Rechtszaak: Stichting Data Bescherming Nederland beschuldigt Amazon van schending privacy rechten Nederlandse consumenten | Verder lezen |