Magazine Monitor Open Standaarden
Wil je meer weten over Open ICT Standaarden? Je kunt nu dit online magazine lezen waarin je de stand van zaken kunt bekijken van o.a. hoe het staat met de uitvraag van verplichte open standaarden in aanbestedingen.
Een positieve stijging betreft het aantal aanbestedingen waarin om open standaarden wordt gevraagd. In 2016 was dit 72%, in 2017 81% en in 2018 was het 85%. Daarentegen neemt het percentage waarin om alle relevante open standaarden wordt gevraagd echter af: van 18% (2016) via 12% (2017) tot 6% (2018).
Het gebruik van open standaarden in overheidsbrede voorzieningen is een succes: In 70% van de gevallen dat een standaard relevant is wordt geheel voldaan. In 18% van de gevallen wordt deels voldaan of er zijn concrete plannen om er binnenkort aan te voldoen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen |