Waarderingspeiling Gemeentelijke inkoopvoorwaarden IT
De Gemeentelijke inkoopvoorwaarden bij IT (GIBIT) zijn eind 2016 vastgesteld. De ervaringen van gemeenten en leveranciers zijn met een waarderingspeiling begin dit jaar geïnventariseerd. De resultaten vind je hier!
Resultaten GIBIT-peiling: gewaardeerd instrument, met ruimte voor verbetering
Eind 2016 zijn door de VNG de Gemeentelijke inkoopvoorwaarden bij IT (GIBIT) vastgesteld. Inmiddels gebruikt ruim 85 procent van de Nederlandse gemeenten deze voorwaarden bij het verwerven van ICT-producten en -diensten. Om inzicht te krijgen in de ervaringen die gemeenten en leveranciers de afgelopen twee jaar met de GIBIT hebben opgedaan, is begin dit jaar een waarderingspeiling uitgevoerd. De resultaten van de peiling zijn nu bekend.
Belang en waardering
Gemeentelijke gebruikers zijn overtuigd van de waarde van de GIBIT: driekwart meent dat het instrument helpt ICT-producten en -diensten te verwerven die beter aansluiten bij de specifieke behoeften van gemeenten. 95% van deze groep vindt het dan ook het belangrijk dat er een gezamenlijke gemeentelijke set ICT-inkoopvoorwaarden is. Onder leveranciers is dit percentage iets lager, maar ook hier staat een meerderheid (70%) positief tegenover het idee van een standaardset voorwaarden voor ICT-inkoop. Bij de waardering zien we hetzelfde beeld: beide doelgroepen zijn positief, maar leveranciers, die de GIBIT met een 6,1 waarderen, zijn minder uitgesproken dan gemeentelijke gebruikers, die gemiddeld een 7,7 geven.
Opdrachtgevers en leveranciers
Tijdens het inkoopproces wordt vaak niet alleen over in te kopen producten of diensten onderhandeld, maar ook over de voorwaarden bij het te sluiten contract. Een krappe meerderheid van de gemeenten ervaart meer discussie met leveranciers over de contractvoorwaarden sinds de GIBIT wordt gebruikt. Leveranciers die bezwaren hebben tegen GIBIT-artikelen, geven tegelijkertijd aan dat die bezwaren zich richten op een beperkt aantal artikelen. Over de dialoog tussen opdrachtgevers en leveranciers wordt verschillend geoordeeld. Gemeenten vinden dat over de GIBIT-voorwaarden goed met leveranciers te praten is, terwijl een kwart van de leveranciers aangeeft dat een gesprek met opdrachtgevers over de inkoopvoorwaarden nauwelijks mogelijk is.
Verder lezen bij de bron- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
- AP wederom kritisch over datasurveillancewet - 30 november 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen | |
Rechtszaak: Stichting Data Bescherming Nederland beschuldigt Amazon van schending privacy rechten Nederlandse consumenten | Verder lezen |