Skip to main content

Ict-kosten Rijk fors gestegen in 2018

De uitgaven aan ICT door het Rijk zijn met 16% gestegen. En vier CIO’s hebben hun deadline voor implementatie van nieuw beveiligings- en risicobeheer niet gehaald. Deze en meer conclusies uit de Jaarrapportage bedrijfsvoering Rijk 2018 lees je hier terug.

De ict-uitgaven van de rijksoverheid zijn in 2018 met zestien procent gestegen naar 3,11 miljard euro. Daarvan ging ongeveer 907 miljoen naar eigen ict-personeel, de ‘materiële ict-uitgaven’ worden geschat op 2,207 miljard euro. Capgemini, IBM, Atos, KPN en Ordina zijn betrokken bij grote meerjarige projecten binnen het Rijk.

Dat staat in de Jaarrapportage bedrijfsvoering Rijk 2018.

De cijfers zijn schattingen en betreffen de kerndepartementen en agentschappen van de rijksoverheid. De wapensystemen van het ministerie van Defensie zijn niet in de cijfers meegenomen. Uitgaven aan externe inhuur van ict’ers evenmin. Er staan elders in de jaarrapportage wel cijfers over de rijksbrede inhuur van externen, maar die worden niet uitgesplitst naar functie. Daardoor is niet te zien hoeveel geld er naar de externe inhuur van ict’ers bij het rijk gaat. Dat bedrag komt dus nog bovenop de geschatte ict-uitgaven.

De materiële ict-uitgaven zijn door het ministerie van Financiën op Verantwoordingsdag (15 mei jl) als open data gepubliceerd.

Projecten

Eind 2018 stonden op het Rijks ICT-dashboard, de plek waar de rijksoverheid communiceert over de voortgang van grote ict-projecten, 89 projecten in uitvoering, waarvan 28 nieuwe projecten, 33 projecten die in 2018 zijn afgerond en drie projecten die zijn geannuleerd.

De belangrijkste marktpartijen die betrokken zijn bij de uitvoering van projecten worden op het Rijks ICT-dashboard gemeld. De top vijf bestaat uit Capgemini (twintig projecten), IBM (veertien projecten), Atos (elf), KPN (zeven) en Ordina (zes).

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen
Bezuiniging op AP verzwakt pri­va­cy­toe­zicht
Verder lezen