VNG enquête: Principes digitale samenleving
Eind 2019 wil de VNG-werkgroep Principes voor de digitale stad een vernieuwde set voorleggen. Uw input is nodig!
De VNG-werkgroep Principes voor de digitale stad is druk met het doorontwikkelen van de principes. Doel is eind 2019, tijdens de BALV, aan alle VNG-leden een vernieuwde set van principes voor te leggen. Hiervoor hebben we uw input nodig. Daarom houdt de VNG een korte online enquête onder haar leden.
De VNG heeft vorig jaar een ledenbrief gestuurd naar gemeenten over ‘Principes voor de digitale stad’. Daarin roepen we gemeenten op om mee te werken aan een vernieuwde set Principes. In opdracht van de VNG Commissie Informatiesamenleving is hier in februari een werkgroep voor opgericht. Ze bestaat uit ca. 30 leden van gemeenten, Rijk, onderwijsinstellingen, provincie en politie. In de werkgroep werken zij samen aan de doorontwikkeling van de Principes. De huidige principes van Eindhoven en Amsterdam vormen de basis, maar de werkgroep neemt ook andere lokale en internationale initiatieven mee. Met dit traject wil zij de principes waar mogelijk verdiepen en verhelderen, op basis van nieuwe ontwikkelingen en ervaringen van gemeenten en partners. Het moet resulteren in een set principes die inzetbaar zijn in de digitale samenleving.
Vernieuwde set principes
Op de Buitengewone Algemene Ledenvergadering van de VNG (BALV) in november 2019 leggen we een vernieuwde set voor aan alle gemeenten met de vraag die te omarmen. Dit is nadrukkelijk een startpunt en geen eindpunt. Principes zijn een lege huls als er niks mee wordt gedaan. De werkgroep gaat daarom ook verkennen welke instrumenten nodig zijn voor de uitvoering. Daarbij zullen nieuwe (technologische) ontwikkelingen en dilemma’s aanleiding geven tot periodieke aanpassing van de principes.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV | Verder lezen | |
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening” | Verder lezen | |
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen | Verder lezen | |
AFM benadrukt belang van goede informatiebeveiliging bij accountantsorganisaties | Verder lezen | |
Vijf focusgebieden stonden in 2025 centraal voor de Autoriteit Persoonsgegevens | Verder lezen | |
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval | Verder lezen | |
Gemeentewebsites delen data met Google zonder toestemming | Verder lezen | |
Zo zetten criminelen AI in voor digitale aanvallen | Verder lezen | |
AP en RDI starten onderzoek naar Odido | Verder lezen | |
Buitenlandse Zaken en politie moeten zich opnieuw buigen over inzageverzoek journalist Midden-Oosten | Verder lezen |