Werk en Inkomen Digitaal (Suwinet)
VNG Realisatie werkt ook wat betreft Suwinet samen met gemeenten. Op deze pagina vind je meer over de achtergrond van het Digitaal Klantdossier (DKD), een factsheet, relevante handreikingen en ondersteunend materiaal.
Het Digitaal Klantdossier (DKD) is een gemeenschappelijk, virtueel dossier. In het DKD wordt op het gebied van werk en inkomen informatie gedeeld door gemeenten, Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) en de Sociale Verzekeringsbank (SVB).
Belang van dit onderwerp
Gegevens binnen de overheid snel en effectief delen waardoor burgers beter worden geholpen en geen gegevens hoeven te verstrekken die de overheid al heeft.
Waarom
Het DKD is ontwikkeld in het kader van de Wet eenmalige gegevensuitvraag (WEU), waarmee burgers voor de keten Werk en Inkomen maar eenmalig hun gegevens hoeven te verstrekken. Door gegevens binnen de overheid te delen kunnen burgers sneller en beter worden geholpen en hoeven zij geen gegevens te verstrekken die de overheid al heeft. De betrokken instanties moeten ervoor zorgen dat die gegevens digitaal voor iedere partij in de keten beschikbaar zijn. Het delen van gegevens binnen het DKD loopt via Suwinet.
De Gemeenschappelijke elektronische Voorziening Suwi (GeVS, ook wel Suwinet genoemd) is een elektronische infrastructuur die is ontwikkeld om ervoor te zorgen dat de Suwi ketenpartijen (UWV, SVB en gemeenten) gegevens met elkaar kunnen uitwisselen voor de uitoefening van hun wettelijke taak. Er worden alleen gegevens uitgewisseld wanneer er een wettelijke grondslag en doelbinding voor is. De beheerder is BKWI (Bureau Keteninformatisering Werk en Inkomen).
BKWI werkt als een apart en herkenbaar organisatieonderdeel van UWV in opdracht van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Voor het gebruik van Suwinet gelden een aantal regels en afspraken. Hiervoor heeft VNG-Realisatie ter ondersteuning van gemeenten een aantal handreikingen en notities over het gebruik van Suwinet opgesteld. Daarnaast is er aanvullende informatie te vinden op de website van BKWI. Voor informatie over de gemeente als bron voor DKD (aanleveren aan Suwi) kunt u terecht bij het Inlichtingenbureau.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kabinet houdt DigiD-contract bij Solvinity, ondanks zorgen van Kamer | Verder lezen | |
Gemeente Zaanstad experimenteert met AI: kansen en gevaren van Copilot | Verder lezen | |
Opnieuw waarschuwing voor overname: ‘VS kan bij persoonlijke gegevens MijnOverheid’ | Verder lezen | |
Europese NIS2 zet voedselketen onder digitale druk | Verder lezen | |
Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem” | Verder lezen | |
Security by design voorkomt hogere rekeningen | Verder lezen | |
Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account? | Verder lezen | |
Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb | Verder lezen | |
Schiermonnikoog erkent fouten na datalek door ransomware-aanval | Verder lezen | |
Ciso’s slaan alarm: 3 adviezen om ai vóór te blijven | Verder lezen |