Skip to main content

Hoe ga ik om met het Citrix-lek?

In deze blog vertelt Den Ouden Informatiebeveiliging over het Citrix-lek CVE-2019-19781, de patch en hoe je in een organisatie om kunt gaan met lekken zoals deze.

Over Citrix CVE-2019-19781.

Afgelopen december werden we opgeschrikt door de berichten dat Citrix ADC (voorheen Citrix NetScaler) lek zou zijn. Citrix ADC maakt het bijvoorbeeld mogelijk om extern (vanaf huis of een andere locatie) in te loggen op het netwerk van het bedrijf waarvoor je werkt. In dit artikel vertel ik wat het Citrix-lek CVE-2019-19781 inhoudt, geef ik informatie over de patch en vertel ik hoe je in een organisatie om kunt gaan met lekken zoals dit Citrix-lek. Om je een voorbeeld te geven waar Citrix zoal gebruikt wordt: veel gemeenten, ziekenhuizen en multinationals maken gebruik van deze toepassing met Citrix ADC. Overigens gaat het niet enkel om Citrix ADC maar ook om: Citrix Gateway, Citrix Netscaler, Citrix Netscaler ADC en Citrix SD-WAN WANOP.

De kwetsbaarheid

Het is via deze kwetsbaarheid mogelijk code uit te voeren op afstand (remote code execution) op de Citrix ADC en vervolgens toegang te krijgen tot het bedrijfsnetwerk. In het kort: een kwaadwillende kan dus toegang krijgen tot het systeem dat Citrix ADC zou moeten beschermen. De kwaadwillende krijgt dan zogenaamde “admin” rechten en kan dus alles doen op het netwerk. Denk aan bijvoorbeeld het verkrijgen van toegang tot gevoelige informatie en persoonsgegevens.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen