Precies wat ik verwachtte, trof ik aan bij Hof van Twente
Te midden van alle verhalen over cyberdreiging en kwetsbare gemeenten is het ook nog eens moeilijk voor gemeenten om de juiste krachten te vinden voor beveiligingsrollen. Bij Hof van Twente hebben ze daarom de ervaren Rob Mellegers als externe Chief Information Security Officer, CISO, aangetrokken voor twee dagen per week. Heel veel gemeenten zijn genoodzaakt een externe partij die rol te laten vervullen of iemand aan te stellen met wat minder ervaring.
Hoe staat het herstel van de vernietigende hack er nu voor?
Mellegers: We zijn druk bezig om alles wat we voor de hack hadden, terug te krijgen. De niet versleutelde data is teruggehaald. Een forensisch onderzoeksbureau heeft onderzocht dat daar geen restanten van malware meer in zitten. De rest halen we niet terug, maar voor het inzien daarvan is een veilige, afgeschermde omgeving ingericht. We hebben nu 75 procent van de dienstverlening van voor de hack terug. Dit jaar zal de volledige dienstverlening actief moeten zijn. Daarna gaan we optimaliseren.
Wat verwachtte u te vinden bij Hof van Twente toen u daar in juli begon, een half jaar na de hack?
Precies wat er ik er aantrof. Ik zag dezelfde problematiek als ict adviseur bij Heerlen in 2016. Later vroeg die gemeente me de rol van CISO in te vullen. Eigenlijk merkte ik toen al dat allerlei zaken nog niet goed waren ingericht en moesten worden aangepakt. Dat zie ik bij heel veel gemeenten terug. En dat trof ik ook bij Hof van Twente aan.
Verder lezen bij de bron- Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling - 24 september 2026
- Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten - 23 september 2026
- De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen - 23 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen | |
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen | |
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren | Verder lezen | |
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen |