Skip to main content

Uden lekt persoonlijke info in zaak grote grazers Maashorst: zo slecht doorgekrast dat het toch te lezen is

Uden is opzichtig in de fout gegaan in een Wob-zaak, waarbij openbaarmaking van documenten over de Maashorst was gevraagd. Persoonsgegevens en opmerkingen die de gemeente had willen weglaten, werden doorgekrast met een slechte viltstift en bleven zo leesbaar.

Uden spreekt zelf van een datalek van privegegevens zoals namen en mailadressen, en heeft hiervan deze week melding gemaakt bij de Autoriteit Persoonsgegevens.  

Het Wob-verzoek (Wet openbaarheid van bestuur) was ingediend door Stichting Annemieke, een organisatie die zeer kritisch kijkt naar de inzet van grote grazers in Nederlandse natuurgebieden. De stichting gaat zich ook in de Maashorst verdiepen. In juli vroeg ze alle documentatie sinds 2015 op bij de betrokken gemeenten Bernheze, Landerd, Oss en Uden.

Wethouder: Belachelijk

Wethouder Franko van Lankvelt vond dit hele Wob-verzoek maar belachelijk. Dit woord gebruikte hij in juli in een Whatsappgesprek met zijn collega Hans Vereijken, van buurgemeente Landerd. 

Juist door het Wob-verzoek van Annemieke van Straaten (Stichting Annemieke) is deze conversatie nu openbaar geworden. Inclusief de reactie van Vereijken. Nederland…. tikte hij als een verzuchting, passend bij de moeite die veel overheden hebben met Wob-verzoeken.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam
De interne controlecyclus; zo maak je toetsing werkbaar
Een belangrijk onderdeel binnen de BIO 2.0 is de interne controlecyclus: hoe toets je structureel of je maatregelen ook echt doen wat ze moeten doen? Niet één keer per jaar omdat het moet, maar continu, als onderdeel van je dagelijkse praktijk. In deze blog laat ik zien hoe je die controlecyclus slim en werkbaar inricht.

Meer recente berichten

Critici: voorgestelde wijzigingen aan EU-privacywet zijn ‘dood door duizend sneden’
Verder lezen
NCSC waarschuwt: begin op tijd met voorbereiden op Cyberbeveiligingswet
Verder lezen
Dossier van patiënte honderden keren geopend bij ggz-instelling Antes
Verder lezen
Cybersecurity financiering schiet omhoog door AI en Quantum
Verder lezen
Zorgorganisatie botst met gemeente Breda over privacyregels
Verder lezen
Scholen krijgen vijf jaar om aan regels digitale veiligheid te voldoen
Verder lezen
Verslag: Zwolse gemeenteraad over Informatieveiligheid
Verder lezen
Zo weten webshops precies wat jij hebt bekeken
Verder lezen
Wat als het internet plots wereldwijd uitvalt?
Verder lezen
Sterke verwerkersovereenkomst cruciaal bij cyberaanvallen, waarschuwt AP
Verder lezen