Skip to main content

Zoom behaalt als eerste videocommunicatieplatform de Common Criteria certificering

 Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM) kondigt aan dat Zooms Meeting Client (versie 5.6.6) is gecertificeerd voor de Common Criteria Evaluation Assurance Level 2 (v3.1 rev. 5). Hiermee is Zoom het allereerste videocommunicatieplatform dat deze certificering ontvangt. De certificering is uitgegeven door de Duitse federale cyberbeveiligingsautoriteit BSI.

De Common Criteria is een internationale norm die objectief beoordeelt of een IT-product voldoet aan een vastgestelde reeks van beveiligingseisen. Tijdens deze evaluatie wordt een specifieke reeks beveiligingsdoelstellingen geanalyseerd, waaronder de begeleidingsdocumenten, het ontwerp van de architectuur, onderdelen van de levenscyclus, testen en een kwetsbaarheidsonderzoek. Na de evaluatie van de Zoom Meeting Client v5.6.6 is door de BSI geconcludeerd dat het proces van specificatie, implementatie en uitvoering voldoet aan de normen van de Common Criteria.

De Common Criteria-certificering is een wereldwijde benchmark op het gebied van cyberbeveiliging, aldus Sandro Amendola, Hoofd van de afdeling standaardisatie, certificering en beveiliging van telecommunicatienetwerken bij BSI. De Zoom-client toont een hoge beveiligingsstandaard en heeft met succes een van de meest veeleisende evaluatieprocedures doorlopen die een bedrijf kan ondernemen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.

Meer recente berichten

Datalekken voorkomen in de juridische sector
Verder lezen
Informatiebeveiliging is chefsache – ook voor gemeenten
Verder lezen
Gevoelige gegevens mensen met schulden op straat door lek
Verder lezen
RDI deelt impact Cyberbeveiligingswet
Verder lezen
Privacy First waarschuwt voor mogelijke verschuiving richting digitale identificatie via EUDI-wallet
Verder lezen
Intune is niet het probleem – maar ook niet altijd de oplossing
Verder lezen
De tijd dringt voor digitale soevereiniteit
Verder lezen
Ai als snelste pe­ne­tra­tie­tes­ter ter wereld, met opensource als achterpoort
Verder lezen
Camerabewaking in moderne bedrijfsbeveiliging
Verder lezen
CBS meldt toename van multifactorauthenticatie door Nederlandse bedrijven
Verder lezen