Datalek bij PwC: gegevens van onbekend aantal zorgorganisaties op straat
Privacygevoelige gegevens van een onbekend aantal huisartsen en andere zorgorganisaties zijn gelekt na een fout van een accountant van PricewaterhouseCoopers, PwC. Elf dagen lang konden onbevoegden de gegevens, waaronder namen, adressen, bankrekening en btw nummers, buitmaken voor PwC de fout opmerkte en het lek dichtte. Nog niet alle slachtoffers zijn hierover geinformeerd.
Begin deze week kreeg een aantal huisartspraktijken, van wie de gegevens in de gelekte database stonden, bericht van PwC over het incident. De gegevens zijn afkomstig van de Vereniging van Zorgaanbieders Voor Zorgcommunicatie (VZVZ). Die organisatie is verantwoordelijk voor het Landelijk Schakelpunt (LSP), dat uitwisseling van medische gegevens tussen zorgorganisaties faciliteert. PwC kreeg de gegevens van aangesloten organisaties versleuteld toegestuurd om de jaarrekening te controleren. Tussen 25 februari en 8 maart zijn die gegevens op de website van PwC toegankelijk geweest voor onbevoegden.
Menselijke fout
De situatie ontstond door een foutieve instelling als gevolg van menselijk handelen, zegt Thomas Galestien, woordvoerder bij PwC. Waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt en helaas is dat hier ook gebeurd. Volgens Galestien heeft PwC direct actie ondernemen toen de situatie aan het licht kwam. We hebben meteen alles dicht gezet, security-maatregelen genomen en de situatie in kaart gebracht.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |