Bibliotheek Rotterdam getroffen door cyberaanval
Bibliotheek Rotterdam is slachtoffer van een cyberaanval. Tijdens het inrichten van een nieuw onderdeel van onze digitale systemen waren we tijdelijk kwetsbaarder, zonder dat wij ons daarvan bewust waren. Dat heeft ertoe geleid dat criminelen toegang hadden tot onze data.
We weten inmiddels dat de criminelen een deel van deze data – waaronder persoonlijke gegevens – hebben meegenomen. Daarnaast hebben ze geprobeerd onze ICT systemen ontoegankelijk te maken. Er zijn geen andere systemen geraakt behalve die van de bibliotheek. Onze backups waren van goede kwaliteit zodat we van daaruit opnieuw onze systemen konden opbouwen.
Er zijn maatregelen genomen om de risico s van de cyberaanval zo klein mogelijk te houden. Onderzoekers en technici hebben gewerkt aan de opbouw van de systemen, het upgraden van de beveiliging en het onderzoek naar de aard en de kwaliteit van de ontvreemde data. De bibliotheek heeft aangifte gedaan bij de politie.
Verder lezen bij de bron- NCSC waarschuwt voor aanstaande aanvallen op gaten in veelgebruikte DNS-software - 5 november 2025
- Iers toezicht op naleving wet online politieke advertenties - 4 november 2025
- Cyberveiligheid begint bij inzicht - 4 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
NCSC waarschuwt voor aanstaande aanvallen op gaten in veelgebruikte DNS-software | Verder lezen | |
Iers toezicht op naleving wet online politieke advertenties | Verder lezen | |
Cyberveiligheid begint bij inzicht | Verder lezen | |
Het FG-jaarverslag als vlekkentest | Verder lezen | |
Save the Date: webinar De Cyberbeveiligingswet komt eraan | Verder lezen | |
Australische overheid lekt persoonlijke gegevens burgers via ChatGPT | Verder lezen | |
Deze nieuwe richtlijn helpt overheden voldoen aan Cyberbeveiligingswet | Verder lezen | |
Een klantenservice beginnen met alleen AI? Dat mag niet | Verder lezen | |
Van hindernis naar hulp: hoe CISOs innovaties kunnen versnellen | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens en tennisbond stoppen rechtszaak na uitspraak EU-Hof | Verder lezen |