Raad akkoord met versterking van beveiliging ICT toeleveringsketens
Als reactie op enkele van de ernstigste cyberaanvallen tot nu toe en de bedreigingen waaraan de toeleveringsketens van informatie en communicatietechnologieen, ICT, zijn blootgesteld, hebben de lidstaten conclusies van de Raad goedgekeurd voor een betere beveiliging van de ICT activa van de EU. Deze dringende oproep tot actie werd ingegeven door de huidige geopolitieke omstandigheden, de schadelijke aard van de aanvallen en de steeds grotere afhankelijkheid van onze samenleving van digitale technologieen. De oproep is gericht op het versterken van de beveiliging van ICT toeleveringsketens en is ook een eerste stap om het gevaar van ongewenste strategische afhankelijkheden in ICT toeleveringsketens aan te pakken.
We hebben recent kunnen ervaren hoe snel externe strategische afhankelijkheid kan omslaan in zeer reele kwetsbaarheid. We moeten de kritieke ICT-toeleveringsketens beschermen omdat deze essentieel zijn voor de beveiliging van de digitale infrastructuur van de EU, de ruggengraat van onze moderne samenleving en economie.
De conclusies bevatten acties voor een betere beveiliging van de ICT-toeleveringsketens van bestaande instrumenten, zoals openbare aanbestedingen of kaders voor de screening van directe buitenlandse investeringen. Ook wordt beschreven hoe bestaande en toekomstige cyberspecifieke wetgeving de beveiliging van ICT-toeleveringsketens kan verbeteren. Het potentieel ligt niet alleen in de herziene richtlijn voor netwerk- en informatiebeveiliging (NIS2) of in de certificeringsregelingen van de cyberbeveiligingsverordening, maar ook in het recente voorstel voor de wet voor cyberweerbaarheid. In de conclusies wordt verder voorgesteld gebruik te maken van ondersteunende mechanismen voor de financiering van veilige digitale infrastructuur, voor de verbetering van de algemene kennis en het bewustzijn, en voor meer samenwerking voor veiligere ICT-toeleveringsketens in de EU en daarbuiten.
Verder lezen bij de bronLees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Cyberaanvallen stijgen met 53% in Nederland in Q1 2025 | Verder lezen | |
Politie en FBI werken samen om internationale dienst voor cybercrime uit de lucht te halen | Verder lezen | |
Belgische regering investeert miljoenen in overstap leger naar clouddiensten | Verder lezen | |
Amsterdam maakt eigen AI-assistent: ChatAmsterdam | Verder lezen | |
Slechts één op de vijf bedrijven denkt na een cyberaanval door te kunnen werken | Verder lezen | |
WhatsApp vs. Signal: Loopt onze privacy echt gevaar? | Verder lezen | |
Cybersecurity topprioriteit bij beveiligingstechnologie | Verder lezen | |
De mens is nooit de oorzaak van een datalek | Verder lezen | |
Zero Trust: cybersecurity begint bij wantrouwen | Verder lezen | |
Te grote inbreuk op privacy: voor het eerst moet gemeente trajectcontroles uitschakelen | Verder lezen |