Maak je je zorgen over je privacy tijdens het reizen? Dit kun je doen
Het nieuws wordt niet meer gedomineerd door het coronavirus en de meeste landen laten weer toeristen toe. We kunnen dus weer veilig op vakantie. Dat wil zeggen, als je de nodige voorzorgsmaatregelen treft. Denk er op tijd aan als je vaccinaties nodig hebt en het regelen van je visum als dat vereist is voor de bestemming waar je naar toe reist. Maak een kopie van je identiteitsbewijs of paspoort en laat dure spullen thuis. En geef criminelen, waaronder ook cybercriminelen, geen enkele kans om je vakantie in mineur te laten eindigen.
Niet alleen je persoonlijke bezittingen, maar ook je persoonlijke gegevens zijn goud waard. Als cybercriminelen je naam- en adresgegevens, creditcardinformatie, BSN en IP-adres hebben, kunnen ze daarmee veel schade aanrichten. Denk aan identiteitsfraude, maar ook aan onaangename verrassingen als je bij thuiskomst je bankafschriften onder ogen krijgt. Om te voorkomen dat je slachtoffer wordt van cybercriminaliteit, zul je stappen moeten ondernemen om je online privacy te beschermen. Met deze tips kun je straks onbezorgd van je vakantie genieten.
Gebruik een VPN
Een VPN is een hele simpele en doeltreffende manier om je digitale veiligheid en privacy te vergroten. Met een klik voeg je een extra beschemringslaag toe aan al je internetverkeer. De VPN-server zorgt voor encryptie van je gegevens en schermt bovendien je IP-adres af. Wat is mijn IP? Dat is een unieke code waarmee jouw apparaat kan worden geidentificeerd. Door het afschermen van je IP-adres, kunnen derden niet meer zien vanaf welke locatie en welk apparaat de gegevens werden verstuurd.
Kijk uit met openbare netwerken
Er is een grote kans dat je op vakantie gebruikmaakt van openbare netwerken. Maar juist openbare netwerken zijn kwetsbaar voor hackers en andere internetcriminelen. Een veelgebruikte methode die hackers hanteren, is het creeren van een zogenaamde man in the middle of MITM. De naam van dit netwerk lijkt dan bijvoorbeeld heel sterk op de naam van het eigenlijke netwerk. De argeloze vakantieganger die dit valse netwerk aanklikt, laat de hackers meekijken met alle online activiteiten.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Advies van de AP aan WordPress-gebruikers die getroffen zijn door datalek | Verder lezen | |
De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is | Verder lezen | |
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat | Verder lezen | |
De basis van cybersecurity ligt in email security | Verder lezen | |
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen |