Skip to main content

Gaan cyberhacks en investeringen hand in hand?

Cyberaanvallen nemen toe in aantallen en creativiteit. De beweging naar de cloud en de toename van het aantal met netwerk verbonden apparaten voeden de dreiging. Op dit moment is cybercriminaliteit de grootste bedreiging voor het bedrijfsleven. Succesvolle aanvallen kunnen bedrijven wereldwijd duizenden tot miljoenen dollars kosten, als gevolg van verstoorde activiteiten, beschadigde reputatie en herstelkosten. Maar hoe zit het met de investeringsbudgetten in cybersecurity?

MediaMarkt, Colonial Pipeline, JBS Foods, RTL Nederland, Mandemakers, Universiteit Maastricht en honderden andere bedrijven en instellingen zijn vorig jaar slachtoffer geworden van cyberaanvallen. Maar laat je niet misleiden. Naast grotere organisaties die in het nieuws komen, zijn ook vele kleinere bedrijven het doelwit. Conclusie: hoe groot of klein ook, geen enkel bedrijf is veilig tegen cybercriminaliteit. Sterker, het mkb is de afgelopen jaren zelfs uitgegroeid tot een van de grootste groepen organisaties die slachtoffer zijn geworden van een vorm van cybercriminaliteit.

Reputatieschade

Verbazingwekkend genoeg vragen veel ondernemers zich nog steeds af waarom ze als ondernemer moeten investeren in cybersecurity. Een antwoord? Als je geraakt wordt door ransomware terwijl je onvoorbereid bent, dan kost je dit meer geld om te herstellen dan het had gekost om te voorkomen. Om nog maar te zwijgen van de extra kosten van reputatieschade, vertrouwen en downtime.

Uit gesprekken met ondernemers blijkt dat – vooral door de bovenstaande voorbeelden van afgelopen jaar – het bewustzijn aanzienlijk gestegen is. Het onderwerp cybersecurity staat vaker op de agenda van de board. Maar komt er daarmee ook extra budget beschikbaar om cyberdreigingen tegen te gaan?

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen