Hackers komen niet meer langs de achterdeur, maar door je voordeur naar binnen
Door een overvloed aan IT systemen hebben hackers meer ruimte dan ooit om zich te verstoppen. Zo hoeven ze niet meer te zoeken naar achterpoortjes in je beveiliging, ze wandelen onopgemerkt via je voordeur binnen.
Cybersecurity draait niet rond malware, maar rond de tegenstander. Dit is al sinds de oprichting in 2011 de filosofie van CrowdStrike. Het beveiligingsbedrijf hamert erop dat achter elke malware-aanval, hoe geautomatiseerd die ook mag verlopen, een mens achter de knoppen zit. Om echt te begrijpen waartegen je je moet verdedigen, moet je niet alleen het gedrag van malware, maar vooral dat van menselijke actoren bestuderen.
Die boodschap komt ook duidelijk naar voren in het recent gepubliceerde Threat Hunting Report. Het rapport verschaft uitgebreide inzichten in hoe aanvallers anno 2023 te werk gaan. Die tonen nog maar eens hoe hackers hun methoden blijven heruitvinden om bij bedrijven binnen te geraken. Dat stelt ook Dave van den Heuvel vast, Managing Director voor CrowdStrike in de Benelux-regio: Er werd vroeger altijd naar malware gekeken. Maar aanvallers komen nu ook via de voordeur naar binnen.
Identiteitsdiefstal is geen grap
Je laat normaal gezien enkel vertrouwde personen je huis binnen en dus moeten indringers zich ook eerst als een legitieme gebruiker voordoen. Daarvoor zijn ze uit op ieders meest kostbare bezit: de, digitale, identiteit. Volgens het rapport van CrowdStrike wordt bij tachtig procent van inbraken gebruik gemaakt van gestolen inloggegevens.
Aanvallers weten daarbij heel goed wie ze binnen je organisatie in het vizier moeten nemen, legt van den Heuvel uit. Via social engineering-aanvallen targeten hackers de accounts die veel rechten hebben. Met de juiste rechten kan men zich onopgemerkt verplaatsen. De aanvaller komt zo als het ware aan de achterkant van de beveiligingsketen binnen.
Verder lezen bij de bron- AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid - 23 oktober 2026
- Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ - 23 oktober 2026
- College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel - 22 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid | Verder lezen | |
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ | Verder lezen | |
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel | Verder lezen | |
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar? | Verder lezen | |
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders | Verder lezen | |
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen | Verder lezen | |
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek | Verder lezen | |
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity | Verder lezen | |
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen |