Hackers komen niet meer langs de achterdeur, maar door je voordeur naar binnen
Door een overvloed aan IT systemen hebben hackers meer ruimte dan ooit om zich te verstoppen. Zo hoeven ze niet meer te zoeken naar achterpoortjes in je beveiliging, ze wandelen onopgemerkt via je voordeur binnen.
Cybersecurity draait niet rond malware, maar rond de tegenstander. Dit is al sinds de oprichting in 2011 de filosofie van CrowdStrike. Het beveiligingsbedrijf hamert erop dat achter elke malware-aanval, hoe geautomatiseerd die ook mag verlopen, een mens achter de knoppen zit. Om echt te begrijpen waartegen je je moet verdedigen, moet je niet alleen het gedrag van malware, maar vooral dat van menselijke actoren bestuderen.
Die boodschap komt ook duidelijk naar voren in het recent gepubliceerde Threat Hunting Report. Het rapport verschaft uitgebreide inzichten in hoe aanvallers anno 2023 te werk gaan. Die tonen nog maar eens hoe hackers hun methoden blijven heruitvinden om bij bedrijven binnen te geraken. Dat stelt ook Dave van den Heuvel vast, Managing Director voor CrowdStrike in de Benelux-regio: Er werd vroeger altijd naar malware gekeken. Maar aanvallers komen nu ook via de voordeur naar binnen.
Identiteitsdiefstal is geen grap
Je laat normaal gezien enkel vertrouwde personen je huis binnen en dus moeten indringers zich ook eerst als een legitieme gebruiker voordoen. Daarvoor zijn ze uit op ieders meest kostbare bezit: de, digitale, identiteit. Volgens het rapport van CrowdStrike wordt bij tachtig procent van inbraken gebruik gemaakt van gestolen inloggegevens.
Aanvallers weten daarbij heel goed wie ze binnen je organisatie in het vizier moeten nemen, legt van den Heuvel uit. Via social engineering-aanvallen targeten hackers de accounts die veel rechten hebben. Met de juiste rechten kan men zich onopgemerkt verplaatsen. De aanvaller komt zo als het ware aan de achterkant van de beveiligingsketen binnen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |