Maakindustrie Zuid Holland krijgt cyberweerbaarheidscentrum
Er komt een cyberweerbaarheidscentrum voor de maakindustrie in Zuid Holland. Dit centrum wordt het expertisecentrum en informatieknooppunt voor cybersecurity vraagstukken binnen de gehele toeleveringsketen van de maakindustrie in Zuid Holland.
Het Cyberweerbaarheidscentrum Maakindustrie Zuid Holland, waarvoor een subsidie is toegekend, is een initiatief van Hi Delta en Security Delta, HSD, samen met Koninklijke Metaalunie, FME, InnovationQuarter, Batenburg Techniek, Boers en Co, Hittech en Lely. Zij hebben een uitvoeringscoalitie gevormd, die nauw gaat samenwerken met Cyberweerbaarheidscentra Brainport, Greenport and FERM, Centrum voor Veiligheid en Digitalisering, CVD, en Cyber Netwerk Drechtsteden.
Maakindustrie meer onder druk
De maakindustrie staat, meer dan andere sectoren, onder druk als het gaat om cybersecurity. Dit komt doordat een groot gedeelte van de industrie met twee netwerken werkt: niet alleen hun IT, maar ook hun OT, Operationele Technologie, omgeving. Het nieuwe centrum wil bedrijven praktische tools bieden om hun cybersecurity te verbeteren. Daarnaast wil het centrum de uitdagingen van de sector aanpakken door een speciaal programma voor OT op te zetten, naast de aandacht voor IT.
Zuid Holland is een logische locatie voor dit centrum, omdat in deze provincie de meeste maakbedrijven in Nederland zijn gevestigd. Deze meer dan 6.000 bedrijven zijn bijna uitsluitend MKB bedrijven die beperkte mogelijkheden hebben om aandacht te besteden aan cyberweerbaarheid. Martin van Gogh, directeur Hi Delta: Organisaties binnen de maakindustrie spelen een cruciale rol bij de uitvoering van alle belangrijke transities, zoals energie, circulair, digitalisering en robotisering. Een succesvolle cyberaanval op een bedrijf kan de hele waardeketen tot stilstand brengen: de impact is enorm. Daarom moeten we gezamenlijk werken aan cyberweerbaarheid.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |