Aanmeldplicht voor Dodenherdenking op de Dam, organisatie zegt bezoekers niet te screenen
Wie zaterdag 4 mei tijdens Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam wil staan, moet zich vooraf aanmelden om een plek te reserveren. Dat heeft het Nationaal Comite 4 en 5 mei aangekondigd. Er gelden strengere veiligheidsmaatregelen, omdat men bang is dat de herdenking wordt verstoord door demonstranten.
Door de oorlog in Gaza is de sfeer extra gespannen. Vorige week werd al bekend dat er in plaats van de gebruikelijke 20.000 slechts 10.000 mensen op het centrale plein in Amsterdam terechtkunnen. Ook worden alle mensen gefouilleerd en mogen er geen vlaggen of borden mee de Dam op.
Het verplicht reserveren van een plek was vorige week bij de presentatie van de nieuwe maatregelen nog niet ter sprake gekomen. Een woordvoerder van het Nationaal Comite 4 en 5 mei zegt dat dit de afgelopen dagen is bedacht om de bezoekersstromen zo goed mogelijk te begeleiden. Wie zaterdag om 20.00 uur op de Dam wil staan, moet vooraf kiezen voor een van de drie zijden en krijgt een tijdslot om naar binnen te gaan. We willen voorkomen dat mensen om 19.45 uur nog voor de hekken staan en de Dam niet meer opkomen.
Daarnaast was het Comite bang dat door de beperktere ruimte veel mensen al om 17.30 uur naar de Dam zouden komen, waardoor het snel vol zou zijn. Met de nieuwe maatregel wordt voorkomen dat mensen die van ver komen teleurgesteld worden en niet meer bij de herdenking kunnen zijn.
Geen screening
Het Comite zegt dat de bezoekers die zich aanmelden niet gescreend zullen worden. Ze moeten een naam en e mailadres opgeven, waarna zij het toegangsbewijs ontvangen. Dat is het minimale wat nodig is voor een reservering.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk | Verder lezen | |
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken | Verder lezen | |
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten | Verder lezen | |
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds | Verder lezen | |
Organisaties overschatten hun AI-veiligheidsstrategie | Verder lezen | |
eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit | Verder lezen | |
VNG: einde aan vrijblijvendheid bij aanpak AI, cloud en cybersecurity | Verder lezen | |
Nieuwe regels voor politieke reclame | Verder lezen | |
Gartner waarschuwt: AI-browsers zetten security onder druk | Verder lezen | |
Brancheverenigingen dringen aan op verplichte certificering omvormers | Verder lezen |