Applicatiebeveiliging in Nederland schiet flink tekort
De securitystaat van zakelijke, online, applicaties in Nederland is flink ondermaats. Een derde blijkt kritieke kwetsbaarheden te hebben die directe aandacht vereisen. Dit blijkt uit onderzoek door ethische hackers van securityleverancier Computest. De daadwerkelijke securitystaat is in de praktijk mogelijk nog slechter, waarschuwt de CEO.
Het is belangrijk om bij de onderzoeksresultaten aan te merken dat de daadwerkelijke staat van applicatiebeveiliging in de praktijk mogelijk slechter zal zijn. De organisaties die zijn meegenomen in het geanonimiseerde onderzoek hebben ons proactief gevraagd om een security test en hebben daarmee al aandacht voor het periodiek uitvoeren hiervan, zegt Dennis de Hoog, CEO van Computest Security.
Geen topprioriteit
In het kader van dit IT beveiligingsonderzoek zijn een jaar lang ruim driehonderd testen uitgevoerd op applicaties van verschillende organisaties. De daaruit naar voren gekomen bevindingen zijn vervat in het rapport Staat van Applicatiebeveiliging 2024. AG Connect heeft alvast een blik op de onderzoeksresultaten kunnen werpen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |