Skip to main content

Betaaldienst Klarna moet toch hogere boete betalen voor overtreden AVG

Betaaldienst Klarna moet toch een hogere boete betalen voor het overtreden van de AVG, zo heeft het Zweedse hof van beroep geoordeeld. In 2022 kreeg Klarna wegens meerdere overtredingen van de privacywetgeving van de Zweedse privacytoezichthouder een boete van omgerekend 728.000 euro opgelegd. Volgens de toezichthouder wijzigde Klarna continu informatie over de verwerking van persoonlijke gegevens.

Ook bood het bedrijf geen informatie over het doel waarvoor en de juridische basis waarop persoonlijke data werd verwerkt. Verder stelde de Zweedse privacytoezichthouder IMY dat de betaaldienst onvolledige en misleidende informatie verstrekte over welke partijen persoonlijke informatie van klanten ontvingen en verstrekte Klarna ook geen informatie over de landen buiten de Europese Unie waarnaar het persoonlijke data verstuurde.

IMY stelde ook vast dat de betaaldienst onvolledige informatie verstrekte over de privacyrechten die klanten hebben, zoals het recht op het verwijderen van data en het bezwaar maken tegen de manier waarop persoonsdata wordt verwerkt. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.
Wat betekent de AI-verordening voor informatiebeveiliging bij gemeenten?
Het gebruik van AI neemt in rap tempo toe. Wat betekent dat voor je informatiebeveiliging als gemeente?
De 5 meest gemaakte fouten in verwerkersovereenkomsten
: Een van de belangrijkste eisen uit de AVG is het afsluiten van een verwerkersovereenkomst wanneer je persoonsgegevens door een externe partij laat verwerken. In de praktijk gaat dat echter nog vaak mis. Verwerkersovereenkomsten zijn te vaag, onvolledig of sluiten niet aan op de werkelijkheid. In deze blog lees je de vijf meest voorkomende fouten én hoe je ze voorkomt.

Meer recente berichten

Gemeenten vrezen problemen met nieuwe Archiefwet
Verder lezen
Europese database voor kwetsbaarheden: leuk, maar link
Verder lezen
AP voert steekproeven uit onder gemeenten
Verder lezen
Chinese hackers misbruiken SAP-kwetsbaarheid
Verder lezen
Nederlands Register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming is actief
Verder lezen
Zorgen over decentraal hosten verkiezingsuitslagen
Verder lezen
Privacyexperts vrezen dat Brussel met nieuw plan encryptie ondermijnt
Verder lezen
SANS: top-5 opkomende cyberaanvalstechnieken in 2025
Verder lezen
Biometrische gegevens en gezichts niet samen in register
Verder lezen
Ook Utrecht wil minderen met Amerikaanse tech
Verder lezen