Nieuwe gids moet zorg helpen bij cybersecurity
Om de cyberbeveiliging van medische apparatuur te verbeteren, zijn Global Digital Health Partnership, GDHP, Work Stream en het healthtech bureau Synapxe gaan samenwerken. Dit moet gaan leiden tot onder meer nieuwe richtlijnen voor medische apparatuur. Samen hebben ze de wereldwijde lancering aangekondigd van de GDHP Guidance for Medical Device Cybersecurity, GMDC. Volgens hen is dit een belangrijke stap om de cyberveiligheid in de gezondheidszorg wereldwijd te versterken.
De GMDC is uitgebracht op 16 oktober op het GDHP webportaal in samenwerking met dat van Singapore GovWare Gezondheidszorgforum 2024. GMDC is een allesomvattend raamwerk gericht op fabrikanten van medische apparatuur en zorgorganisaties. Het gaat om een gestandaardiseerd raamwerk bij het ontwikkelen van medische apparatuur voor de noodzakelijke cyberbeveiligingsfuncties. Ook helpt het zorgorganisaties bij de selectie en het gebruik van medische hulpmiddelen.
Identificeerbare informatie
GMDC is van toepassing op medische apparaten die persoonlijk identificeerbare informatie, PII, verwerken. En het geldt ook voor klinische gegevens met de mogelijkheid om dergelijke informatie te verzamelen, op te slaan, te verwerken of over te dragen. Het ook is van toepassing op apparaten die verbinding maken met andere apparaten, systemen en diensten via bekabeling en-of draadloze communicatieprotocollen via een netwerk van verbindingen.
Volgens de samenwerkingspartners zijn medische apparaten, waaronder patientmonitors en beeldvormingssystemen, steeds vaker het doelwit van cyberaanvallen. Via zwakke plekken in de systemen krijgen onbevoegden toegang tot gevoelige patientgegevens en gezondheidsdiensten. Reden voor GDHP Cyber Security Work Stream en het Singaporese bureau Synapxe om GMDC te ontwikkelen.
- Website moet gemeenten weerbaarder maken tegen desinformatie - 17 maart 2026
- Wetsvoorstel online informatie verzamelen door politie schiet tekort - 16 maart 2026
- Gemeenten verankeren open source in inkoopvoorwaarden - 16 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Website moet gemeenten weerbaarder maken tegen desinformatie | Verder lezen | |
Wetsvoorstel online informatie verzamelen door politie schiet tekort | Verder lezen | |
Gemeenten verankeren open source in inkoopvoorwaarden | Verder lezen | |
NCSC roept organisaties op alert te zijn bij betrokkenheid bij een datalek | Verder lezen | |
ISO 27001 wekt vertrouwen, maar is slechts het begin | Verder lezen | |
Waar moet je op letten nu criminelen Odido-gegevens hebben? | Verder lezen | |
AI-gestuurde cyberverdediging: toekomst van intelligente dreigingsdetectie | Verder lezen | |
AP: AI-Impactbarometer kleurt rood, actie is noodzakelijk | Verder lezen | |
Halverwege Digital Decade | Verder lezen | |
Belastingdienst onder vuur over keuze voor Amerikaans beheer btw-systeem | Verder lezen |