Skip to main content

Vrijwel elk industrieel bedrijf getroffen door cyberaanvallen

Uit onderzoek van Kaspersky blijkt dat bijna 95 procent van de industriele organisaties te maken hebben gehad met een cybersecurity incident in de afgelopen twaalf maanden. Het onderzoek onder 203 Nederlandse C level besluitvormers belicht de cybersecurityuitdagingen waarmee de industriele sector te maken heeft en hoe directieleden en managers ze waarnemen. Kritieke sectoren zoals energie, productie en olie en gas maken meer gebruik van verbonden en geautomatiseerde technologieen waardoor ze kwetsbaarder worden voor cyberaanvallen.

Operationele downtime

29 procent van de organisaties heeft een keer te maken gehad met een cyberaanval in het afgelopen jaar dat resulteerde in operationele downtime. Bijna twee derde, 59 procent, heeft twee of drie keer hier mee te maken gehad en 12 procent vier of vijf keer. Kijkend naar de verschillende sectoren heeft 90 procent van de organisaties in de productie met een cyberaanval te maken gehad in de afgelopen 12 maanden. 96 procent in de energiesector en in de olie en gassector was dit zelfs 100 procent. Deze cijfers benadrukken een zorgwekkende trend: industrieen verschuiven hun focus van het voorkomen van cyberaanvallen naar het beperken van de onvermijdelijke schade.

Grootste bedreigingen

Een van de meest dringende zorgen voor de C suite in de industriele sector is de kwetsbaarheid van verbonden en IoT apparaten, waarbij 22 procent van de respondenten IoT kwetsbaarheden als hun grootste bedreiging beschouwt. De snelle acceptatie van IoT in industriele omgevingen heeft het aanvalsoppervlak vergroot, met meer toegangspunten tot gevolg. Daarnaast blijven menselijke factoren een aanzienlijk risico vormen, waarbij 21 procent van de respondenten bedreigingen van binnenuit als een aanhoudend probleem ziet, naast zorgen over fysieke beveiligingsinbreuken, 21 procent, en onbevoegde toegang en diefstal van referenties, 20 procent. Dit onderstreept de noodzaak van strengere toegangscontroles en het monitoren op illegale activiteiten door werknemers.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Wie heeft zicht op alle camera’s in de publieke ruimte?
Verder lezen
Tweede Kamer neemt Cyberbeveiligingswet aan
Verder lezen
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen
Verder lezen
Cy­ber­se­cu­ri­ty awareness via ge­per­so­na­li­seer­de game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab)
Verder lezen
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten
Verder lezen
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker
Verder lezen
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol?
Verder lezen
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten
Verder lezen
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen
Verder lezen
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen
Verder lezen