Ransomware aanvallen kunnen vaak voorkomen worden door invoering basis beveiligingsmaatregelen

Criminelen hebben hun tactieken om toegang te verkrijgen van het netwerk van hun slachtoffers niet of nauwelijks aangepast. Het verkrijgen van toegang kan in veel gevallen voorkomen worden als basis beveiligingsmaatregelen worden ingevoerd. Dat blijkt uit het Ransomware Jaarbeeld 2024.
Uit een analyse van ransomware aanvallen in Nederland in 2024, mogelijk gemaakt door de samenwerking binnen Project Melissa, komt naar voren dat cybercriminelen geen nieuwe technieken gebruiken om ransomware in te zetten. Zo krijgen criminelen nog steeds het vaakst via kwetsbaarheden in software en via account takeover toegang. Het goed inrichten van onder andere patchmanagement is een van de vijf basismaatregelen om jouw organisatie te beschermen tegen een ransomware aanval. Lees meer over de vijf basisprincipes van digitale weerbaarheid om het cybercriminelen niet te makkelijk te maken.
Cyberbeveiligingswet
Organisaties die aangemerkt zijn als belangrijk en essentieel hebben vanaf het moment dat de Cyberbeveiligingswet, Cbw, in werking treedt een zorgplicht. De Cbw wordt in de loop van 2025 ingevoerd. Onder deze zorgplicht vallen onder meer het maken van een risicoanalyse, maatregelen op het gebied van back upbeheer, incidentenafhandeling, basis cyberhygiene en het gebruik van multifactorauthenticatie. Hoewel de Cbw nog niet ingevoerd is, kunnen organisaties nu al aan de slag. Lees hier hoe jij je organisatie voor kunt bereiden, ook als deze geen zorgplicht heeft.
Verder lezen bij de bronLees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Geen inzage in stukken van afgesloten civiele jeugdbeschermingszaken | Verder lezen | |
TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval | Verder lezen | |
Forensisch experts gewaarschuwd voor standaard BitLocker-encryptie Windows 11 | Verder lezen | |
Toezichthouders werken samen aan versterken digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Rekenkamer vindt privacyproblemen bij overheidsalgoritmes | Verder lezen | |
Overheidsinstanties hebben geen exitstrategie voor Amerikaanse cloud | Verder lezen | |
AP: gezamenlijke keuzes nodig voor verantwoorde inzet generatieve AI | Verder lezen | |
Onderzoek onthult dat slechts 6% van de wachtwoorden uniek is | Verder lezen | |
Gemeenten willen niet dat Meta AI traint met hun data | Verder lezen | |
Analyse: TU/e-hack kwam door bekende kwetsbaarheden en menselijke fouten | Verder lezen |