Ransomware aanvallen kunnen vaak voorkomen worden door invoering basis beveiligingsmaatregelen
Criminelen hebben hun tactieken om toegang te verkrijgen van het netwerk van hun slachtoffers niet of nauwelijks aangepast. Het verkrijgen van toegang kan in veel gevallen voorkomen worden als basis beveiligingsmaatregelen worden ingevoerd. Dat blijkt uit het Ransomware Jaarbeeld 2024.
Uit een analyse van ransomware aanvallen in Nederland in 2024, mogelijk gemaakt door de samenwerking binnen Project Melissa, komt naar voren dat cybercriminelen geen nieuwe technieken gebruiken om ransomware in te zetten. Zo krijgen criminelen nog steeds het vaakst via kwetsbaarheden in software en via account takeover toegang. Het goed inrichten van onder andere patchmanagement is een van de vijf basismaatregelen om jouw organisatie te beschermen tegen een ransomware aanval. Lees meer over de vijf basisprincipes van digitale weerbaarheid om het cybercriminelen niet te makkelijk te maken.
Cyberbeveiligingswet
Organisaties die aangemerkt zijn als belangrijk en essentieel hebben vanaf het moment dat de Cyberbeveiligingswet, Cbw, in werking treedt een zorgplicht. De Cbw wordt in de loop van 2025 ingevoerd. Onder deze zorgplicht vallen onder meer het maken van een risicoanalyse, maatregelen op het gebied van back upbeheer, incidentenafhandeling, basis cyberhygiene en het gebruik van multifactorauthenticatie. Hoewel de Cbw nog niet ingevoerd is, kunnen organisaties nu al aan de slag. Lees hier hoe jij je organisatie voor kunt bereiden, ook als deze geen zorgplicht heeft.
Verder lezen bij de bron- De nieuwe interne dreiging: het beveiligen van de AI agent - 30 januari 2026
- Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen - 29 januari 2026
- Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken - 29 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De nieuwe interne dreiging: het beveiligen van de AI agent | Verder lezen | |
Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen | Verder lezen | |
Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken | Verder lezen | |
Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg? | Verder lezen | |
Grote Limburgse ziekenhuizen realistisch over dreiging van cybercriminaliteit: Je kan het risico nooit helemaal wegwerken | Verder lezen | |
‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’ | Verder lezen | |
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk | Verder lezen | |
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata | Verder lezen | |
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed | Verder lezen | |
Beveiligingsexpert waarschuwt: overheden bespioneren ons met AI | Verder lezen |