Ransomware aanvallen kunnen vaak voorkomen worden door invoering basis beveiligingsmaatregelen
Criminelen hebben hun tactieken om toegang te verkrijgen van het netwerk van hun slachtoffers niet of nauwelijks aangepast. Het verkrijgen van toegang kan in veel gevallen voorkomen worden als basis beveiligingsmaatregelen worden ingevoerd. Dat blijkt uit het Ransomware Jaarbeeld 2024.
Uit een analyse van ransomware aanvallen in Nederland in 2024, mogelijk gemaakt door de samenwerking binnen Project Melissa, komt naar voren dat cybercriminelen geen nieuwe technieken gebruiken om ransomware in te zetten. Zo krijgen criminelen nog steeds het vaakst via kwetsbaarheden in software en via account takeover toegang. Het goed inrichten van onder andere patchmanagement is een van de vijf basismaatregelen om jouw organisatie te beschermen tegen een ransomware aanval. Lees meer over de vijf basisprincipes van digitale weerbaarheid om het cybercriminelen niet te makkelijk te maken.
Cyberbeveiligingswet
Organisaties die aangemerkt zijn als belangrijk en essentieel hebben vanaf het moment dat de Cyberbeveiligingswet, Cbw, in werking treedt een zorgplicht. De Cbw wordt in de loop van 2025 ingevoerd. Onder deze zorgplicht vallen onder meer het maken van een risicoanalyse, maatregelen op het gebied van back upbeheer, incidentenafhandeling, basis cyberhygiene en het gebruik van multifactorauthenticatie. Hoewel de Cbw nog niet ingevoerd is, kunnen organisaties nu al aan de slag. Lees hier hoe jij je organisatie voor kunt bereiden, ook als deze geen zorgplicht heeft.
Verder lezen bij de bron- Data-diefstal of slordigheid? Odido weer onder vuur na nieuw privacy-schandaal - 27 maart 2026
- Kabinet steunt vereenvoudiging NIS2 onder voorwaarden - 27 maart 2026
- Ex-experts van TomTom en Zivver bouwen veilig AI-platform - 26 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Data-diefstal of slordigheid? Odido weer onder vuur na nieuw privacy-schandaal | Verder lezen | |
Kabinet steunt vereenvoudiging NIS2 onder voorwaarden | Verder lezen | |
Ex-experts van TomTom en Zivver bouwen veilig AI-platform | Verder lezen | |
Cyberbeveiligingswet zet zorgbestuurders nadrukkelijk aan zet | Verder lezen | |
Steeds meer behoefte aan anonimiteit online: hoe bescherm je jezelf? | Verder lezen | |
ADR presenteert vernieuwd kader voor inzicht in IT-beheer | Verder lezen | |
Het oordeel: Registratie persoonsgegevens vanwege fraudeverdenking mag | Verder lezen | |
Kabinet verdedigt komst Chinese laadpalen bij overheidsgebouwen | Verder lezen | |
Hoge Raad: mag bank selfie van klant verplicht stellen? | Verder lezen | |
Drie dingen die je deze maand nog moet regelen voor de Cyberbeveiligingswet | Verder lezen |