Skip to main content

Google: Oracle EBS-lek gebruikt voor grootschalige afpersingscampagne

Een kritieke kwetsbaarheid in Oracle E-Business Suite (EBS) is sinds 9 augustus misbruikt voor een grootschalige afpersingscampagne door criminelen, zo laat Google in een analyse weten. Oracle kwam op 4 oktober met een noodpatch voor het beveiligingslek. Honderden EBS-servers zijn mogelijk nog altijd kwetsbaar, aldus The Shadowserver Foundation.

Oracle E-Business Suite is software voor Enterprise Resource Planning (ERP) en kan allerlei vertrouwelijke gegevens van organisaties en hun klanten bevatten. Via het beveiligingslek (CVE-2025-61882) kan een ongeauthenticeerde aanvaller op afstand code op het EBS-systeem uitvoeren. Criminelen hebben het lek de afgelopen maanden gebruikt om allerlei data van EBS-servers te stelen. Getroffen organisaties ontvingen onlangs een e-mail van de criminelen. Die dreigen de gestolen data openbaar te maken tenzij er losgeld wordt betaald.

Google stelt dat het eerste misbruik van de kwetsbaarheid teruggaat tot 9 augustus. Eerder kwam ook securitybedrijf CrowdStrike met een zelfde datum. In de analyse geeft Google verschillende Indicators of Compromise (IoC’s) waarmee organisaties kunnen controleren of hun EBS-servers zijn gecompromitteerd. De FBI riep organisaties onlangs al op om het lek meteen te patchen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.

Meer recente berichten

Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid
Verder lezen
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget
Verder lezen
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers?
Verder lezen
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline
Verder lezen
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport
Verder lezen
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy
Verder lezen
De praktijk van collectief digitaliseren
Verder lezen
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen