Privacyboete voor Mobile World Congres wegens inzet gezichtsherkenning
Het Mobile World Congress moet 200.000 euro boete betalen omdat het onvoldoende de impact van gezichtsherkenning voor bezoekers in kaart bracht. De Spaanse gegevensbeschermingsautoriteit AEPD is van oordeel dat MWC artikel 35 van de GDPR schendt, dat verband houdt met het beoordelen van impact van technologie op privacy.
MWC, de grootste telecombeurs ter wereld en de grootste techbeurs van Europa, krijgt de boete voor de editie van 2021. De beurs gebruikt sinds dat jaar gezichtsherkenning om bezoekers toe te laten. Wie dat niet wou doen, kon een identiteitsbewijs laten zien. MWC werkt daarvoor samen met Breezz, ook in de edities van 2022 en 2023 deed het dat.
De kritiek van AEPD gaat volgens Techcrunch niet zozeer over dat de gezichtsherkenning niet mocht worden gebruikt, wel om de beoordeling die MWC zelf moest maken. De noodzaak en proportionaliteit werden te weinig bestudeerd. Ook heeft de organisatie te weinig zicht op mogelijke beveiligingsrisico s, terwijl er wel biometrische gegevens van duizenden mensen werden verwerkt.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |