Skip to main content

Vijf stappen om je bedrijf te wapenen tegen opkomende cybercrime met AI

Cybercriminelen maken vaker gebruik van kunstmatige intelligentie, AI, om nieuwe vormen van bedreigingen te ontwikkelen, waardoor het extra opletten geblazen is voor ondernemers als het gaat om digitale veiligheid. Security expert van Vodafone Business Joost van Oord deelt in het kader van Safer Internet Day, vijf tips hoe om te gaan met de toenemende digitale dreiging.

Uit eigen ervaring weet ik dat security een steeds belangrijker onderwerp wordt voor ondernemers, terwijl niet altijd bekend is waar te beginnen, zegt Van Oord. Het belangrijkste is hulp zoeken wanneer het over security gaat, laat je informeren over wat echt nodig is, nu de gevaren met AI op de loer liggen.

Onderstaande tips zijn wat hem betreft een belangrijke stap in de goede richting. Maar stop daar niet, waarschuwt hij. Cybercriminelen slapen niet, wees daarom altijd alert en blijf op de hoogte van hun almaar vernieuwende trukendoos.

1. Zorg voor een proactieve securitycultuur

Bewustwording van digitale veiligheid begint aan de top van een organisatie. Het is van cruciaal belang dat leidinggevenden het goede voorbeeld geven en medewerkers trainen om bedreigingen zoals malafide links en phishingmails beter te herkennen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen