100ste gemeente aan IPv6
Eind 2018 is de gemeente Culemborg de 100ste gemeente geworden die bereikbaar is via IPv6. Via deze pagina van SIDN vind je informatie over wat IPv6 precies is en kun je bekijken hoe ver je eigen gemeente is met de implementatie.
Lage adoptie
IPv6 staat al bijna tien jaar op de ‘pas toe of leg uit’-lijst (ptolu) van het Forum Standaardisatie. Dat betekent dat de ondersteuning van IPv6 in de requirements moet worden opgenomen bij aanbestedingen boven de 50.000 euro, tenzij er goede argumenten zijn om dat niet te doen.
Desondanks heeft dus minder dan een derde van de Nederlandse gemeenten zijn publieke servers van IPv6 voorzien. Uit de onlangs gepubliceerde IPv6-inventarisatiebleek dat 25% van de gemeentelijke websites via IPv6 bereikbaar was, en dat dit voor de mail-ingang (MX gateway) zelfs maar voor 9% het geval was.
Verder lezen bij de bron- Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk - 12 december 2025
- Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start - 12 december 2025
- Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? - 11 december 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk | Verder lezen | |
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start | Verder lezen | |
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen? | Verder lezen | |
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd! | Verder lezen | |
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet | Verder lezen | |
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen | Verder lezen | |
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders | Verder lezen | |
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren | Verder lezen | |
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst | Verder lezen | |
Collectieve aanpak digitalisering kan van start | Verder lezen |