Squad Architectuur en Common Grond
De opgerichte Squad Architectuur Samen Organiseren werkt mee om een basis te ontwikkelen voor Common Ground. Twee specialisten uit het team lichten toe hoe dit eraan toe gaat en vertellen je meer over de oprichting van de Squad.
Waarom is de squad opgericht?
Jeffrey: “We zien momenteel veel en belangrijke ontwikkelingen met een serieuze impact oop de informatievoorziening van gemeenten. Denk aan samen organiseren en Common Ground, maar ook aan allerlei initiatieven van gemeenten. Daar is een nieuwe wereld aan het ontstaan, en op de architectuurvragen van die wereld heeft GEMMA niet meer alle antwoorden.”
Ivo: “GEMMA is een referentie-architectuur, die als het ware bestaat uit adviezen over het inrichten van je informatievoorziening. Gemeenten geven er hun eigen invulling aan, zodat je per saldo toch nog 380 verschillende architecturen hebt. Samen organiseren en Common Ground willen dit veranderen. De squad richt zich daarom op een doelarchitectuur, waarbij we meer zaken standaardiseren en voorschrijven.”
Jeffrey: “Alles rondom de informatievoorziening voor gemeenten beweegt steeds sneller. Het top-down ontwikkelen van één grote, consistente architectuur is niet meer realistisch. Tegen de tijd dat die af is, is hij immers achterhaald. We moeten veel sneller en flexibeler kleine architectuurproductjes opleveren, modulair en voorbereid op verandering.”
Verder lezen bij de bron- Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid - 4 december 2023
- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
- EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier - 1 december 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid | Verder lezen | |
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen | |
Waarom klanten en partners steeds meer belang hechten aan jouw cyberbeveiligingsaanpak | Verder lezen |