Skip to main content

CISO werkt vaak alleen

Veel CISO’s van de overheid vervullen hun functie solitair binnen hun organisatie. Een aanzienlijk deel van hen doet dat parttime. Dat blijkt uit een enquête van Centrum Informatiebeveiliging en Privacybescherming (CIP) onder ruim 100 CISO’s en 40 bestuurders. Onderzocht is hoe CISO’s hun werk en werkomgeving ervaren.

BIO

De CIP CISO Enquête maakt duidelijk dat veel organisaties de nieuwe Baseline Informatiebeveiliging Overheid (BIO) invoeren. Ondanks de solitaire rol is er wel ondersteuning beschikbaar. Zo wordt de weg naar vooral het NCSC, VNG/IBD en het CIP voor praktische ondersteuning wordt goed gevonden en gewaardeerd. Voor ondersteunende netwerken voor preventie en respons bij incidenten geldt dat nog wat minder. Die kunnen de CISO wel helpen bij zijn taaie ‘gewetensrol’ in het informatiebeveiligingsbeleid.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal
Verder lezen
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen?
Verder lezen
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik
Verder lezen
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen
Verder lezen
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones
Verder lezen
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk
Verder lezen
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo
Verder lezen
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie
Verder lezen
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms
Verder lezen
EU-wetgevingsmonitor staat live
Verder lezen