Skip to main content

Ransomware is een bittere realiteit, dus hoe slaan bedrijven terug?

Ransomware-aanvallen hebben een enorm gat geslagen in de financiële boekhouding van bedrijven die losgeld hebben betaald. Daarnaast is het risico op dergelijke aanvallen alleen maar groter geworden door de massale transitie naar het thuiswerken van de afgelopen periode. Het verleggen van de grenzen van het kantoor naar online locaties op afstand heeft ernstige kwetsbaarheden blootgelegd waar criminelen dankbaar misbruik van hebben gemaakt.

Dit stelt Dave Russell, Vice President, Enterprise Strategy bij Veeam: “Inmiddels vindt er elke elf seconden ergens op de wereld een ransomware-aanval plaats. Om dit in context te plaatsen: in de vijf minuten die het je kost om dit artikel te lezen, zijn er 27 bedrijven aangevallen met ransomware. Ondanks dat het beste advies is om niet toe te geven aan cyberaanvallers en vooral niet te betalen, doen de meeste bedrijven dat wel. Zij voelen extreme druk om de schade te beperken en dat doen zij – in hun ogen – door te betalen.

Vooral bedrijven die al moeite hebben het hoofd boven water te houden als gevolg van de COVID-19-pandemie, besluiten vaker om toch losgeld te betalen in plaats van verdere schade op te lopen. Dit moedigt cybercriminelen echter alleen maar aan om deze lucratieve illegale markt te blijven exploiteren. Dat blijkt dan ook uit de 600 procent toename van aanvallen sinds het begin van de pandemie.

Er is ook positief nieuws. Bedrijven en overheden hebben inmiddels erkend dat dit niet langer zo kan. Ransomware staat nu niet alleen hoog op de agenda van menig bestuurskamer, het wordt zelfs besproken bij de G7 en is onderwerp van gesprek bij ontmoetingen tussen wereldleiders. Dit is hét moment om een vuist te maken tegen ransomware en om na te denken over moderne gegevensbescherming.”

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen