Skip to main content

3 privacy functies in Android 12: zo gebruik je ze

Android 12 geeft gebruikers meer inzicht over welke apps gebruikmaken van je microfoon of camera, en daarna kan je overgaan tot actie. Je kan die apps de rechten ontzeggen, of dat in één keer voor alle apps met een druk op de knop. Dit zijn de drie nieuwe privacyfuncties van Android 12.

Android 12 en privacy

Privacy op onze Android-toestellen is voor veel gebruikers een bezorgdheid, dat blijkt uit een recent onderzoek van Kaspersky. Het is niet toevallig dat Google bij elke nieuwe release van Android een nieuwe reeks functionaliteiten introduceert die gebruikers meer controle geven over hun privacy.

Denk bijvoorbeeld aan de mogelijkheid in Android 11 om apps eenmalig toestemming te geven. Google heeft in Android 12 sinds de tweede bètaversie heel wat nieuwigheden aangekondigd op het vlak van privacy. We zetten alles op een rijtje en tonen waar je alle functies vindt. Je kan ze ook allemaal aan het werk zien in de video onderaan dit artikel.

1. Privacydashboard

Met Android 12 komt het nieuwe Privacydashboard, ofwel een menu dat je meer inzichten geeft over de apps die van toestemming op je telefoon gebruikmaken. In een een oogopslag zie je welke apps toegang hebben tot de camera, de microfoon of je locatie. Je kan dan voor elk van deze toestemmingen een tijdlijn opvragen, en daarin ontdek je op welke momenten apps gebruik hebben gemaakt van de toestemming.

Stel, een app heeft van de camera gebruik gemaakt, dan kan je ook in de details lezen waarom die app dat heeft gedaan. In dat laatste geval moeten Appontwikkelaars wel eerst dergelijke omschrijvingen opstellen. het lijkt erop dat Google dat niet gaat verplichten, maar enkel aanmoedigen. Tot slot kan je in het Privacydashboard ook kijken welke andere (minder gevoelige) rechten door apps werden gebruikt in de voorbije 24 uur.

Zo vind je het Privacydashboard:

  1. Open de Instellingen van je telefoon
  2. Kies Privacy
  3. Tik op Privacydashboard
Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen