Bedrijven worstelen al jaren met dezelfde security issues
Bedrijven worstelen al vier jaar lang met dezelfde kwetsbaarheden op het gebied van digitale veiligheid, zo blijkt uit het rapport van Cobalt ‘The State Of Pentesting 2021’. Zo is het voor securityteams nog steeds lastig om securityproblemen te voorkomen en op te lossen. Met name het gebrek aan samenwerking tussen development- en securityteams zou dit aanzienlijk kunnen verbeteren.
Voor het rapport onderzocht Cobalt de gegevens uit 1.602 pentesten in 2020 en interviewde zij 601 bedrijven uit Europa, Azië, Noord- en Zuid Amerika. Bedrijven kunnen nog altijd niet adequaat reageren als er sprake is van cyberdreiging. Hoewel veel bedrijven zich goed beschermen, is adequaat reageren bij 93% een probleem. Voor bedrijven is het ook niet makkelijk, omdat nieuw cybertalent moeilijk te vinden is.
Een ander risico is het gebrek aan samenwerking tussen de teams. Veel security- en developmentteams stemmen risico’s niet met elkaar af of werken (7 op de 10 bedrijven) helemaal niet met elkaar samen. Volgens Cobalt is hier veel ruimte voor verbetering. Vooral handmatige processen moeten verbeteren (>50%). Verder kampen teams met een gebrek aan kennis (>50%), is er een tekort aan AppSec tools-integraties (40%), zijn de securityteams te klein waardoor ze moeilijk bijblijven (>38%) en komen KPI’s vaak niet met elkaar overeen (>20%). De meest voorkomende risico’s ontstaan door verkeerde configuraties van de serverbeveiliging (28%) en problemen met cross-site scripting (15,5%).
Verder lezen bij de bron- EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden - 24 juni 2026
- Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos - 24 juni 2026
- Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s - 23 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen |