Skip to main content

VS gaan security-richtlijnen ontwikkelen met techreuzen

e Amerikaanse regering gaat met grote techbedrijven richtlijnen uitwerken voor de security-keten. Dat meldt Reuters. De partijen kwamen onlangs samen in het Witte Huis om hierover te spreken.

Joe Biden deed onlangs een beroep om ‘de lat voor digitale beveiliging hoger te leggen’ en organiseerde daarop bijeenkomsten in het Witte Huis waar leidinggevenden van diverse techreuzen voor waren uitgenodigd. Ook waren er afgevaardigden van de financiële sector en de infrasector. Gezamenlijk werd besloten meer te doen aan de groeiende dreiging van cyberaanvallen op de Amerikaanse economie.

“De federale regering kan deze uitdaging niet alleen aan. Jullie hebben de macht, de capaciteit en de verantwoordelijkheid om de lat op het gebied van cyberbeveiliging hoger te leggen”, meldde Biden volgens Reuters aan de aanwezige partijen.

Open source

De uitgenodigde partijen gaan samen met het National Institute of Standards and Technology (NIST) aan de slag om nieuwe richtlijnen te bedenken voor het bouwen van veilige technologie en het toetsen van digitale beveiliging. Er gaat daarbij met open source software gewerkt worden.

Onder meer Microsoft, Google, Travellers en  Coalition, een aanbieder van cyberverzekeringen, hebben toegezegd mee te werken aan het initiatief.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Zo breng je informatiebeveiligingsbeleid écht tot leven in de organisatie
Bij veel gemeenten voelt informatiebeveiligingsbeleid nog als een verplicht nummer. Zonde! Want een goed informatiebeveiligingsbeleid kan juist richting geven aan de hele organisatie.
Van afspraken naar praktijk: grip op gegevensdeling in samenwerkingsverbanden
Gemeenten werken steeds vaker samen. Die samenwerking is logisch want samen kun je meer bereiken maar het betekent ook dat er steeds meer gegevens gedeeld worden. En dan is de vraag: hoe zorg je ervoor dat dit rechtmatig, veilig en transparant gebeurt, zonder dat je verstrikt raakt in verantwoordelijkheden of risico’s?
De CISO als strategisch adviseur van het bestuur
De CISO is niet alleen een technische expert, maar vooral een strategisch adviseur die bestuurders helpt digitale risico’s te begrijpen en bestuurlijke keuzes te maken.

Meer recente berichten

Verkiezingen 2025: wat willen de partijen met de belangrijkste privacy-onderwerpen?
Verder lezen
BIO2 verankert informatiebeveiliging binnen gehele overheid
Verder lezen
Weinig aandacht voor gegevensdeling in verkiezingsprogrammas
Verder lezen
1 jaar NIS2: waar staan we in Belgie?
Verder lezen
Microsoft schendt AVG met 365 Education oordeelt Oostenrijkse toezichthouder
Verder lezen
Volledige 2FA-adoptie blijft achter bij bedrijven
Verder lezen
Communitysite Privacy Guides gaat Bits of Freedom ondersteunen met privacygids
Verder lezen
Google: Oracle EBS-lek gebruikt voor grootschalige afpersingscampagne
Verder lezen
Hoe personalisatie de online beleving in Nederland verandert
Verder lezen
Nieuw onderzoek brengt toekomstige competentiekloof in cybersecurity in kaart
Verder lezen