EZK werkt aan cyberoefening niet vitale bedrijven
Het Digital Trust Center, onderdeel van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat, EZK, werkt aan een cyberoefening voor niet vitale bedrijven. De training moet die bedrijven weerbaarder maken tegen cyberaanvallen. Binnen de zogenoemde vitale sectoren als de overheid en de zorg bestaan al gemeenschappelijke cyberoefeningen.
Het plan voor een cyberoefening voor het mkb staat in een brief waarin minister Micky Adriaansens van EZK een update geeft over de voortgang van het Digital Trust Center (DTC). Naar aanleiding van een eerdere motie van Kamerlid Queeny Rajkowski (VVD) bevestigt de minister dat brancheorganisaties en regionale partners een structurele agenda ontwikkelen met daarin cyberoefeningen die specifiek gericht zijn op niet-vitale bedrijven.
In een eerste stap worden de behoeften binnen het mkb en het huidige aanbod van cyberoefeningen in kaart gebracht. Dat gaat via een flitspeiling onder mkb ers. Op 14 maart vindt in samenwerking met VNO-NCW een sessie met brancheorganisaties plaats. Daarnaast volgen er gesprekken met verschillende aanbieders van cyberoefeningen. Op basis van die uitkomsten worden vervolgstappen genomen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |