Pentesting uitvoeren: waarom het belangrijk is
Wat is de betekenis van het woord pentesting? Het is misschien een raadsel. Wat is pentesting in IT beveiligingstermen? Wat is de definitie van dit woord? Heeft het iets te maken met golf of een ander spel? Deze vragen kunnen je verbazen, aangezien de meesten van ons met enige basiskennis op het gebied van informatiebeveiliging pentesting enigszins moeilijk te begrijpen vinden. In verschillende organisaties zijn er verschillende informatiebeveiligingsprofessionals die verschillende taken uitvoeren. Elke functie heeft zijn eigen beloningen en uitdagingen. Als je meer wilt weten over pentesting en hoe het uitgevoerd wordt, blijf dan lezen.
Pentesting wat is het?
Een pentesting is een poging om de beveiliging van een computersysteem of netwerk te doorbreken om te bepalen of het al dan niet veilig is. Het maakt deel uit van de bredere testprocedure voor beveiliging die bekend staat als ethisch hacken. Pentesting wordt door organisaties gebruikt om zwakke plekken in de beveiliging op te sporen en te bepalen hoe deze moeten worden aangepakt. Het kan ook pentesting worden genoemd, wat precies hetzelfde betekent. Hoewel pentesting en pentesting beide dezelfde activiteit beschrijven, is het verschil tussen de twee grotendeels semantisch.
Wat gaat een pentester uitvoeren?
De pentester moet de informatiebeveiliging en de bedrijfsdoelstellingen van het bedrijf begrijpen, evenals de gevaren en risico s die daarmee gepaard gaan. Bovendien moet de pentester een fundamenteel begrip hebben van hoe de infrastructuur van het bedrijf kan worden beveiligd en de doelstellingen kunnen worden bereikt.
Verder lezen bij de bron- Interrail getroffen door datalek: Mogelijk ook paspoortgegevens uitgelekt - 22 januari 2026
- Monitor Digitalisering Onderwijs: inzichten rondom IBP - 22 januari 2026
- Kabinet bezorgd over afzwakken van AVG door Europese Commissie - 21 januari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Interrail getroffen door datalek: Mogelijk ook paspoortgegevens uitgelekt | Verder lezen | |
Monitor Digitalisering Onderwijs: inzichten rondom IBP | Verder lezen | |
Kabinet bezorgd over afzwakken van AVG door Europese Commissie | Verder lezen | |
Brabant investeert miljoenen in cyberveiligheid | Verder lezen | |
ING voor rechter gedaagd over privacy Google Pay | Verder lezen | |
De black-out die niemand ziet aankomen | Verder lezen | |
Europa werkt aan digitale euro: privacy blijft heet hangijzer | Verder lezen | |
Cybersecure AI en opkomende technologie | Verder lezen | |
De moeizame (ont)worsteling van bestuurders met platform X | Verder lezen | |
VNG deelt aandachtspunten bij uitwerking nieuwe cyberwetten | Verder lezen |