Skip to main content

Autoriteit Persoonsgegevens wil uitleg van minister over visum algoritme

De Autoriteit Persoonsgegevens wil dat minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken uitleg geeft over een visumaanvraagalgoritme, meldt NRC. Dit algoritme geeft aan of een visumaanvraag kort of intensief moet worden behandeld.

Het oordeel van het zogeheten Informatie Ondersteund Beslissen-algoritme is een sterke indicatie van de kans van slagen voor het aanvragen van een Schengenvisum. Degenen die kort behandeld moeten worden, hebben slechts 3,5 procent kans op afwijzing. Dit tegenover 33 procent als het algoritme voorstelt om de aanvraag uitgebreid onder de loep te nemen.

Het algoritme oordeelt onder andere op basis van de nationaliteit, het geslacht, de leeftijd en de plaats van aanvraag. Het zou alleen door het ministerie worden ingezet voor Schengenvisa, die reizigers van buiten de EU negentig dagen toegang tot het Schengengebied verleent.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder
Verder lezen
AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw
Verder lezen
Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is
Verder lezen
Deloitte Australië wil dat medewerkers stoppen met uploaden van vertrouwelijke gegevens in ChatGPT
Verder lezen
NCSC Jaarbeeld Ransomware 2025
Verder lezen
Na AP ook DJI geraakt door Ivanti-cyberincidenten
Verder lezen
NCSC verwacht grootschalig misbruik van kritiek Cisco-lek: ‘patch zo snel mogelijk’
Verder lezen
Kabinet wijzigt wetsvoorstel sociaal domein na kritiek Kamer
Verder lezen
Rapport: Nederlandse cloudbedrijven nadrukkelijker op de radar van veiligheidsbeleid
Verder lezen
De AP in 2026: focus op massasurveillance, AI en digitale weerbaarheid
Verder lezen