UWV moet 500 euro schadevergoeding betalen na datalek
Het Nederlandse Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen moet een schadevergoeding van 500 euro betalen aan een vrouw die schade ondervond vanwege een datalek. Het is een van de weinige schadevergoedingen die ooit zijn uitgedeeld voor dat feit.
De schadevergoeding werd eerder deze maand opgelegd door de rechtbank in Den Haag. Het gaat om een bedrag van 500 euro dat voor rekening komt van het UWV, het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen, dat gaat over onder andere het betalen van uitkeringen.
De boete draait om een datalek waarbij een vrouw slachtoffer werd. Het UWV stuurde in 2021 vijf brieven die bestemd waren voor de vrouw naar een verkeerd adres. Verkeerd geadresseerde brieven komen vaker voor bij het instituut, in de afgelopen jaren bleek dat het meest voorkomende datalek bij het UWV te zijn. Het UWV erkent dat het de brieven verkeerd verstuurde en maakte daar ook melding van bij de Autoriteit Persoonsgegevens.
De vrouw stelde schade te hebben geleden door het datalek en eiste een schadevergoeding van het UWV. Het instituut bood daarop 250 euro vergoeding aan. Volgens de vrouw was dat bij lange na niet genoeg, ze eiste daarop een schadevergoeding van 3000 euro. Toen het UWV dat afwees, stapte de vrouw naar de rechter vanwege de hoogte van het bedrag.
Verder lezen bij de bron- Nederlanders voelen gebrek aan transparantie over inzet overheidsalgoritmen - 3 oktober 2025
- Minister: Citrix-systemen van enkele rijksorganisaties recentelijk gehackt - 3 oktober 2025
- Overheden worstelen met mogelijke hoog risico AI-systemen - 2 oktober 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nederlanders voelen gebrek aan transparantie over inzet overheidsalgoritmen | Verder lezen | |
Minister: Citrix-systemen van enkele rijksorganisaties recentelijk gehackt | Verder lezen | |
Overheden worstelen met mogelijke hoog risico AI-systemen | Verder lezen | |
Governancekader AI en algoritmen voor en door gemeenten | Verder lezen | |
AP: aanpak online fraude moet in verhouding staan tot grondrecht op privacy | Verder lezen | |
Moeten ambtenaren Copilot-berichten archiveren? | Verder lezen | |
Digitale anonimiteit: een recht of een risico? | Verder lezen | |
Tweede Kamer wil aanscherping NDS | Verder lezen | |
Nederlanders weten nog weinig van privacyrisicos rondom AI | Verder lezen | |
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid | Verder lezen |