Waarom het zorgelijk is dat clouddiensten persoonsgegevens opslaan in de VS
Steeds meer mensen maken gebruik van de cloud. Veel data staan niet meer op computers zelf, maar worden opgeslagen op servers van techbedrijven. Daar zitten ook gevoelige persoonsgegevens bij. De vraag is of deze in bijvoorbeeld de Verenigde Staten wel voldoende worden beschermd.
Privacytoezichthouders in heel Europa startten vorige maand een onderzoek naar het gebruik van clouddiensten door landelijke overheden, meldde het Europees Comite voor gegevensbescherming (EDPB) eerder. De waakhonden willen achterhalen waar de grootste problemen op het gebied van privacy zitten bij het gebruik van clouddiensten door overheden.
De toezichthouders zeggen vaak signalen te krijgen dat clouddiensten niet aan de privacywetgeving voldoen. Zo sturen veel clouddiensten data door, bijvoorbeeld naar de VS.
Dat is een risico, want daar worden persoonsgegevens minder goed beschermd dan in Europa. Op grond van de Amerikaanse wetgeving hebben inlichtingen- en veiligheidsdiensten daar het recht om gegevens van EU-burgers in te zien en te gebruiken.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |