AI gaat grote impact hebben op cybersecuritylandschap in 2024
Van de manipulatie van grote taalmodellen tot vishing met AI gebaseerde chatbots, kunstmatige intelligentie drukt in 2024 een grote stempel op het cybersecuritylandschap. Dit voorspelt het WatchGuard Threat Lab van WatchGuard Technologies in zijn Cybersecurity Predictions voor 2024.
In de nieuwste jaarlijkse reeks voorspellingen van WatchGuard worden de meest opvallende aanvallen en trends in informatiebeveiliging voor 2024 belicht. Het WatchGuard Threat Lab voorspelt ook hoe managed service providers, MSP s, reageren op de toenemende dreiging. Naar verwachting zullen zij de inzet van geintegreerde beveiligingsplatforms met uitgebreide automatisering verdubbelen.
Datalekken door manipulatie taalmodellen
Bedrijven en individuen experimenteren met large language models, LLM s, om de operationele efficientie te verhogen. Maar ook aanvallers leren hoe ze LLM s kunnen uitbuiten voor hun eigen kwaadaardige doeleinden. De onderzoekers van het WatchGuard Threat Lab verwachten dat slimme prompt engineering trucs gericht op het manipuleren van LLM s tot datalekken zullen leiden.
Door een groot tekort aan cybersecuritytalent zullen meer kleine tot middelgrote bedrijven in 2024 voor hun security vertrouwen op MSP s en MSSP s. Om aan de groeiende vraag te voldoen en het tekort aan personeel op te vangen, zetten MSP s en MSSP s sterk in op geintegreerde beveiligingsplatforms. Deze platforms maken voor automatisering intensief gebruik van kunstmatige intelligentie, AI, en machine learning, ML.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
NCTV: Cyberdreiging en Big Tech-afhankelijkheid bedreigen Nederland | Verder lezen | |
AP richt directie voor AI-toezicht op, maar er is nog altijd geen bevoegdheid | Verder lezen | |
Cyberwet en pv-sector: ‘Zie dit als een kans, niet alleen als compliance-oefening’ | Verder lezen | |
College ziet geen rol in privacy-discussie ID-scan FC Groningen, maar steunt KNVB-plannen wel | Verder lezen | |
Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar? | Verder lezen | |
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders | Verder lezen | |
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen | Verder lezen | |
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek | Verder lezen | |
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity | Verder lezen | |
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen |