Skip to main content

ING voor rechter gedaagd over privacy Google Pay

De Consumentenbond en Stichting Benadeelden in Actie hebben de Nederlandse bank ING voor de rechter gedaagd. Ze eisen dat ING openbaart welke afspraken de bank heeft gemaakt met Google over het gebruik van klantgegevens bij betalingen via Google Pay, omdat zij vrezen dat de privacy van consumenten in het geding is.

De organisaties zijn bezorgd over de privacy van ING-klanten sinds de bank in september 2024 is overgestapt van een eigen contactloos betaalmiddel voor Android naar Google Pay. Androidgebruikers die met hun telefoon willen betalen, zijn sindsdien aangewezen op de dienst van Google, wat volgens de Consumentenbond tot onzekerheid leidt over hoe en welke gegevens de techgigant verzamelt en verwerkt. De bond wijst erop dat in de privacyvoorwaarden van Google Pay staat dat bepaalde betaalgegevens kunnen worden verzameld, geanalyseerd en gebruikt voor andere diensten, wat Google in staat zou stellen inzicht te krijgen in waar, wanneer en waaraan gebruikers hun geld uitgeven.

ING heeft tegenover media laten weten verbaasd te zijn over de rechtszaak en stelt dat de Consumentenbond ING gebruikt om een breder punt tegen Google te maken. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Niet alleen supermarkten: welke Noord-Hollandse bedrijven zijn kwetsbaar?
Verder lezen
Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders
Verder lezen
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen
Verder lezen
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek
Verder lezen
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity
Verder lezen
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen