Skip to main content

Volwassenheidsmodel Informatiebeveiliging

NBA LIO en NOREA presenteerde onlangs het volwassenheidsmodel informatiebeveiliging. In dit artikel lees je over hoe dit model is ontvangen en krijg je een beter idee van hoe het model in elkaar zit.

Ten overstaan van ruim 150 accountants, auditors en andere belangstellenden presenteerden NBA LIO en NOREA, de beroepsorganisatie van IT-auditors, begin dit jaar het vernieuwde volwassenheidsmodel informatiebeveiliging. Het onderwerp is hot. “Dit komt als een geschenk uit de hemel.”

NBA LIO kwam in 2016 al eens met een volwassenheidsmodel, maar dat kreeg nog maar weinig bekendheid. Ondertussen draaiden de raderen van informatiebeveiliging flink door. Cybersecurity kwam op. De kans om als organisatie gehackt te worden neemt hand over hand toe; het is niet de vraag of je wordt gehackt, maar wanneer.

Tijd voor een nieuw antwoord op zulke dreigingen. Want hoe kun je ervoor zorgen dat je organisatie klaar is om zijn informatie te beveiligen? Een antwoord daarop krijgen is welhaast de heilige graal. Dus zat de zaal begin februari bomvol, bij een rondetafelbijeenkomst van NBA LIO en NOREA waar het nieuwe volwassenheidsmodel werd gepresenteerd.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam

Meer recente berichten

Nieuw landelijk systeem maakt heimelijke inzage in patiëntendossiers mogelijk
Verder lezen
Internetconsultatie van ministeriële regelingen Cyberbeveiligingswet en Wwke van start
Verder lezen
Mag een website jouw woning- en hypotheekgegevens zomaar verkopen?
Verder lezen
Aankomende Cyberbeveiligingswet vraagt veel van organisaties – begin op tijd!
Verder lezen
Europese Raad stemt in met afgezwakte chatcontrolewet
Verder lezen
VS waarschuwt WhatsApp- en Signal-gebruikers voor spyware-aanvallen
Verder lezen
Microsoft: Cloud Act geldt ook voor Europese cloudproviders
Verder lezen
Zwitserse privacytoezichthouders willen Amerikaanse cloudproviders bij overheid weren
Verder lezen
Cyberaanvallen te lijf met een goede verwerkersovereenkomst
Verder lezen
Collectieve aanpak digitalisering kan van start
Verder lezen