Slagkracht AIVD en MIVD – De wet dwingt, de tijd dringt, de praktijk wringt
Bij de voorbereiding en uitvoering van de Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten 2017 was er te weinig oog voor de uitvoering van de wet door de AIVD en MIVD. Nieuwe waarborgen ter bescherming van de privacy van burgers vragen extra activiteiten van de diensten en daarmee extra capaciteit. Daardoor resteert minder tijd voor hun hoofdtaak: onderzoek doen in het belang van de nationale veiligheid. Uit het onderzoek van de Algemene Rekenkamer blijkt dat de operationele slagkracht en toekomstbestendigheid van de AIVD en MIVD onder druk staan.
Uitkomsten onderzoek: Inlichtingenpositie van AIVD en MIVD staat onder druk
Uitkomsten onderzoek: Inlichtingenpositie van AIVD en MIVD staat onder druk
De Wiv 2017 heeft grote impact (gehad) op de organisatie, de processen en de IT-systemen van de I&V-diensten. Onze hoofdconclusie is dat in het debat over de invoering van de Wiv 2017 en in de voorbereiding op de implementatie van de nieuwe wet onvoldoende aandacht is besteed aan de impact van de Wiv 2017 op de uitvoeringspraktijk van de I&V-diensten. Daarvoor is niet één partij als verantwoordelijke aan te wijzen. Zowel de uitvoerende als de wetgevende macht hebben daarin een rol gespeeld.
Hieronder gaan we op de gevolgen voor de operationele slagkracht en toekomstbestendigheid van de I&V-diensten in en geven we achterliggende verklaringen weer.
Verder lezen bij de bron- AP vraagt input op handhavingsbeleid - 4 mei 2026
- Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels - 4 mei 2026
- Kabinet houdt DigiD-contract bij Solvinity, ondanks zorgen van Kamer - 1 mei 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP vraagt input op handhavingsbeleid | Verder lezen | |
Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels | Verder lezen | |
Kabinet houdt DigiD-contract bij Solvinity, ondanks zorgen van Kamer | Verder lezen | |
Gemeente Zaanstad experimenteert met AI: kansen en gevaren van Copilot | Verder lezen | |
Opnieuw waarschuwing voor overname: ‘VS kan bij persoonlijke gegevens MijnOverheid’ | Verder lezen | |
Europese NIS2 zet voedselketen onder digitale druk | Verder lezen | |
Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem” | Verder lezen | |
Security by design voorkomt hogere rekeningen | Verder lezen | |
Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account? | Verder lezen | |
Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb | Verder lezen |