Google Analytics binnenkort verboden?
Het gebruik van Google Analytics is binnenkort mogelijk niet meer toegestaan in Nederland. Daarvoor waarschuwt de privacywaakhond Autoriteit Persoonsgegevens (AP) op haar website. Aanleiding voor de waarschuwing is een onderzoek van de Oostenrijkse privacytoezichthouder, waarin geconcludeerd werd dat Google Analytics niet voldoet aan de privacywetgeving AVG.
De privacywaakhond van Oostenrijk deed onderzoek naar het gebruik van Google Analytics naar aanleiding van een klacht van privacyorganisatie noyb, die werd opgericht door activist Max Schrems, schrijft security.nl. De groep klaagde dat Europese websites via de analytics-dienst persoonsgegevens naar de Verenigde Staten versturen. Het gaat om IP-adressen en unieke ID’s.
Hoewel het vroeger geen probleem was om dergelijke gegevens naar de VS te versturen, is het sinds juli 2020 officieel verboden. Toen ging er namelijk een streep door Privacy Shield, de regeling waarmee de Europese Commissie toestemming geeft voor het doorgeven van persoonsgegevens naar de VS. Het Europees Hof van Justitie besloot – ook al na klachten van Schrems – de regeling nietig te verklaren omdat de persoonsgegevens in de VS minder goed beschermd zijn dan in de Europese Unie.
Verder lezen bij de bron- Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken - 6 februari 2026
- Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten - 6 februari 2026
- Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds - 5 februari 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken | Verder lezen | |
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten | Verder lezen | |
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds | Verder lezen | |
Organisaties overschatten hun AI-veiligheidsstrategie | Verder lezen | |
eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit | Verder lezen | |
VNG: einde aan vrijblijvendheid bij aanpak AI, cloud en cybersecurity | Verder lezen | |
Nieuwe regels voor politieke reclame | Verder lezen | |
Gartner waarschuwt: AI-browsers zetten security onder druk | Verder lezen | |
Brancheverenigingen dringen aan op verplichte certificering omvormers | Verder lezen | |
Browsers in iot-apparaten jaren achter met updates | Verder lezen |