Enschede mocht kentekens gewoon fotograferen: we hebben er wel veel van geleerd, dat gaan we anders doen
De gemeente heeft een weeklang op de singels alle kentekens gefotografeerd. Na een bezwaar over de privacy is dat stilgelegd. Ten onrechte blijkt nu: Enschede mag dat gewoon doen.
Duizenden auto s en vrachtwagens passeerden in de eerste week van september de camera s van de gemeente op verschillende plekken langs de singel en enkele toegangswegen. Van alle kentekens werd een foto gemaakt. Enschede wilde zo te weten komen wat er allemaal over de singels rijdt en wanneer. Dat deed ze na klachten over overlast door vrachtwagens. Die zouden op weg van de ene naar de andere kant van de stad, over de singels rijden in plaats van om de stad heen.
Onmiddellijk gestopt
Maar in die week kwam een klacht binnen over de privacy die in het geding zou zijn. Hoewel het fotograferen toen al was gestopt, stopte de gemeente ook onmiddellijk de verwerking van de gegevens. Ze ging na wat er werd gefotografeerd en wat ermee werd gedaan. Dat onderzoek is nu klaar. Enschede heeft in de praktijk niks verkeerd gedaan, maar zegt wel er veel van te hebben geleerd.
Verder lezen bij de bron- 50 miljoen subsidie voor Europese cybersecurity-innovatie - 27 november 2025
- Critici: voorgestelde wijzigingen aan EU-privacywet zijn ‘dood door duizend sneden’ - 26 november 2025
- NCSC waarschuwt: begin op tijd met voorbereiden op Cyberbeveiligingswet - 26 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
50 miljoen subsidie voor Europese cybersecurity-innovatie | Verder lezen | |
Critici: voorgestelde wijzigingen aan EU-privacywet zijn ‘dood door duizend sneden’ | Verder lezen | |
NCSC waarschuwt: begin op tijd met voorbereiden op Cyberbeveiligingswet | Verder lezen | |
Dossier van patiënte honderden keren geopend bij ggz-instelling Antes | Verder lezen | |
Cybersecurity financiering schiet omhoog door AI en Quantum | Verder lezen | |
Zorgorganisatie botst met gemeente Breda over privacyregels | Verder lezen | |
Scholen krijgen vijf jaar om aan regels digitale veiligheid te voldoen | Verder lezen | |
Verslag: Zwolse gemeenteraad over Informatieveiligheid | Verder lezen | |
Zo weten webshops precies wat jij hebt bekeken | Verder lezen | |
Wat als het internet plots wereldwijd uitvalt? | Verder lezen |